Megane 2 1.5 dci motordan gelen tık tık sesi

Delhiss

Üye
Arkadaşlar aracımı çalıştırıp yola çıkıyorum herşey çok normal ısındıktan sonra bekleme yapmadığım sürece hiçbir problem yok fakat kırmızı ışıkya veya herhangi bi yerde on saniye kadar rolantide durduktan sonra tekrar yola çıkarken 1500, 2000 devir aralıklarında yüke binince tak tak tak diye motordan sesler duyuyorum tekrar durup stop edip çalıştırdığımda herşey tekrar normale dönüyor tık sesi kayboluyor ne yaptıysak işe yaramadı başına böyle bişey gelen oldumu yardımcı olursanız çok makbule geçer hayırlı günler.

enjektörlerin oradan geliyorsa enjektör bakır pullarından biri gitmiş olabilir enjektör hava kaçırıyordur enjektörlerin etrafına bakınca kacan havadan dolayı birazda yakıt atmıştır ve oralar kirlenmiştir oda tık tık benzeri bi ses yapar

enjektörlerin oradan geliyorsa enjektör bakır pullarından biri gitmiş olabilir enjektör hava kaçırıyordur enjektörlerin etrafına bakınca kacan havadan dolayı birazda yakıt atmıştır ve oralar kirlenmiştir oda tık tık benzeri bi ses yapar
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat kaçırma yok sulu pudralı şekillerde hertürlü kaçak kontrolü yaptık tamirci arkaşla birlikte farklı enjektörlerle de deneme yaptık ne yazık ki durum hep aynı bi türlü bu sesi kesemedik üstelik arızanın ne olduğunu da çözemedik

Son düzenleme:
Arac otomatik vites ise sanzumana bi baktirin bide motor ve sanzuman sase baglanti takozlarini kontrol edin catlak veya yipranmis olabilir

Sürekli bir şanzıman vurması gibi bir ses ise eğer aks vidalarını da bir kontrol ettirin. Ön tekerlerin tam göbeğindeki vidadır kendisi. Benim aracımda vurma gibi tak şeklinde bir ses geliyordu. O şekilde çözdük.

Vites geçişlerinde veya hareket halinde iken gazı bırakıp tekrar bastığımda yapardı o sesi.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri