meb e bağlı okullarda enerji yöneticisi görevlendirme

ottoman43

Üye
arkadaşlar bildiğimiz gibi 2010/18 nolu genelge ile meb e bağlı okullarda elektrik ve mekina öğretmenleri arasından yapılacak seçimle enerji yöneticisi görevlendirmesi yapılacağı bildirilmiştir.

bildiğim kadarıyla 18 saat ücret ve 200 bin m2 kapalı alan sorumluluğu verilecek.

görevlendirme düşünen arkadaşlar, bu konu ile ilgili son bilgi ve belge paylaşımlarımızı burada yapalım.

Bence MEB, okulların enerji yöneticilerini dışardan seçmelidir. Özel sektörde belirli yerlere gelen, mesleki kariyerinde yükselen teknik öğretmenlerden istifade edilmelidir.

Pekı iş atanamayan öğretmenler ne yapsın bence kadrolardan değil yeni kadro acıp atasınlar

bende görevlendirme değil de kadrolu atamanın doğru olacağını düşünüyorum. sonuçta görevdeki öğretmenlerden de atama yapılsa bir kadronun boşalması ve yeni birine iş imkanı doğması demek bu.

18 saat ücret verilecekse yeni bir atama çok anlamsız olur.

18 saat ücrete kimse başvurmaz mı diyorsunuz.

Evet Elektrik -Elektronik bölümü öğretmenlerinin pek çoğu 27 saat ücret ile çalışıyorlar...
Ne diye başvursunlar ki...

Ben bu öğretmenlerin mantalitesini anlamış değilim. Bir kısım var öğretmenlik yapmak istiyorum bağırır çağırır yeterki atanayım der. Bir kısmı bizim ünvan sorunumuz var nerde olduğumuz belli değil der öğretmenliği kabul etmez tavırlar takınır. Bir kısım var 18saat az buna atamamı olur der. Böyle bir ülkede yaşıyoruz biz maalesef...

şahin arkadaş tüm öğretmenler sonuçta aynı yapıda değiller. kimisi dediğin gibi öğretmenliği hiçbir şeye değişmez. kimisi mesleğin sorumluluk ve yükü karşısında maaşın yetersiz olduğunu düşünür. aslında bu tarz düşünce farklılıkları sadece öğretmenlerde değil her meslek için geçerli.

Evet Elektrik -Elektronik bölümü öğretmenlerinin pek çoğu 27 saat ücret ile çalışıyorlar...
Ne diye başvursunlar ki...

hocam olayı sadece ücrete indirgemek yanlış olur kanaatindeyim. bu şartlarda istekli arkadaş olmayacağını düşünürsek cazip başka imkanları olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri