Meanwell trafonun B tipi sigorta attırma sorunu?

DOGAN__

Üye
arkadaşlar aydınlatmada ve aydınlatma ürünlerinde bildiğimiz üzere B tipi sigorta kullanırız ancak urunlerimizde meanwell marka trafo kullandığımızda B tipi sigorta atıyor bu durumun nedeneni bilen varmıdır?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
abi aydınlatma da 8 metre ledde 60 w 24 v luk trafolar kullanıyoruz ama grup şeklinde petrol ofisleri için fiyat panolarında mesela 6 adet 60w 24w 5 adet 35w 700 mA lik kullanıyoruz atmanın önüne geçemedik mecburen C tipi kullanıyoruz ama B tipi olması lazım

Son düzenleme:
Nominal akımın 1,6 katında sorun olmaması gerekir.C tipi yapmak yerine,bir üst akım B tipi yapmanız daha uygun.

fahri abi pens metre ile ölcüm yapıyorum 3.5 amper çekiyor B10 B16 da bile atma yapıyor .

Doğan trafo,motor gibi ürünlerde ben C kullanırım.Bence sende öyle yap Ayrıca meanwell çalıştığım panolara sokmam ben çok başım ağrıdı hatta çalıştığım firmanın başka bir ekibi Plc yaktı bir iki tane!Meanwell den mi emin değilim ama ben alman malı var onu kullanırım hem amper değerinde sorun yaşamadım hem de Plc lerde hiç sorun yaşamadım

tridonic ve thomaslar da bir sorun yok meanwell de sıkıntı yapıyor ama dayanıklı daha gonderdiğimiz geri gelmedi kalitesiz tam verim çalışmıyor ama ucuz işte Allahın belası

tridonic ve thomaslar da bir sorun yok meanwell de sıkıntı yapıyor ama dayanıklı daha gonderdiğimiz geri gelmedi kalitesiz tam verim çalışmıyor ama ucuz işte Allahın belası
icinde eski tesisatcilarin yaptigi gibi notru toprsklama yapma yontemi kullanilmissa sigorta atabilir.

İlk anda kondansatörler yüksek demeraj akımı çektiği için B tipi sigortalarda atma sorunu çok sık oluyor, aynı veya mümkünse bir alt kademe de c tipi kullanmak en güzeli

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri