McQuay Kompresör Motor Gücü Hakkında

@serkan_48 değerli bilgiler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bu kompresör boşta kalktıktan sonra motora yükü bindiren bir sisteme sahip. Bana aktarılan bilgi bu yönde. Lakin ben bu motoru sürmek için kontaktör ve motor koruma seçerken hangi değerleri almam gerektiği konusunda emin olamıyorum. Bu motorun aynısı veyahut benzerinin kullanıldığı bir sistemde FLA değeri 400A, LRA değeri 808A olan kompresör motorunu 110 kw lık (225A) bir kontaktör ile sürmüşler. İlgili resimleri aşağıya ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20200410_202748.jpg
    IMG_20200410_202748.jpg
    275.8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20200410_203204.jpg
    IMG_20200410_203204.jpg
    173.9 KB · Görüntüleme: 5
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
atlas copco, vıdalı kompresörden hartırladıgım, hava basması yüke girmesi için; orıfıs denen kapagı elle devreye alıyor cıkarıyorlardı. bU sayede 450 kw motor bosda rahat kalkıyordu.
Sizinde o sekılde o orıfıs veya adı neyse bosa alındıgında rahat kalkar motorunuz..

atlas copco, vıdalı kompresörden hartırladıgım, hava basması yüke girmesi için; orıfıs denen kapagı elle devreye alıyor cıkarıyorlardı. bU sayede 450 kw motor bosda rahat kalkıyordu.
Sizinde o sekılde o orıfıs veya adı neyse bosa alındıgında rahat kalkar motorunuz..

Dediğiniz sistem bu kompresörde elle değil iki tane valf ile yükleme ve boşaltma yapıyor. Sizinde bahsettiğiniz gibi motor boşta aşırı akım çekmeden kalkacaktır. Zaten sonrasında valfler kademe kademe yükleme yaparak motora yük bindirmeye başlayacak. Ben sadece motorun elektrik bilgilerinden emin olmak istiyorum. Çünkü ilk defa bu tarz bir sistem ile uğraşıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri