mcc ve ddc panoları hakkında detaylı bilgiler edinmek istiyorum..

sayın arkadaşlar linkte yazdıgım gibi havalangırma damperlri:ddc protokolleri ve mcc yanı motor kontrol panoları
hakkında çok geniş bilgi edinmek istiyorum paylşimci arkadşlardan cevap bekliyorum

kolay gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dostum bu dediğin böyle hiç bişey bilmiyormuşsun gibi anlatımı yapılabilecek birşey değil çünki bu konunun sınırı ve bir ölçüsü yok eğer bildiklerinden merak ettiğin ve sormak istediğin bişey ya da herhangi bir problemin varsa buyur sor fakat geri kalanı için üzülerek söylemeliyim ki kitaplara başvurmalısın ki kitaplarda bile tamamı hakında bütün bilgileri zor bulursun çünki bu konunun "bütün" diye bir terimi yok
iyi çalışmalar kolay gelsin

yine de çok genel olarak şöyle diyebilirim ddcler senin senaryonun mantığının işlemesini gerçekleştirir yani kısmen beyin tarafı diyebilirsin
mcc ise sadece senaryonun fiziksel tarafını hayata geçirir
bunların dışında ise dcclerinle haberleşebilecek bir ana beyine ihtiyacın vardır bu plc olabilir pc olabilir modül olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri