Mcb7 flaşör ile tahliye ventili kumandası

Merhaba meslektaşlarım, işyerinde kompresör ünitesine bağlı hava tankı var. Bu hava tankının çıkış tahliyesine 220V valf bağlayarak 10dk 1dakika çalışacak şekilde periyodik kumanda devre şemasını çıkartamadım ama kapalı kontağı ayarlayamadım. Bana kumanda devresini çizerseniz üzerinde uygulamasını yapacağım. Malzemelerim hazır panoyu yapıyorum işte mcb 7 Flaşör den çıkanı diğer ZR yi mi besleyeceğim?? Aydınlatır mısınız

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar, anladigim kadariyla hava sisteminizde kurutucu yok bu sebebten dolayi tankta olusan suyu bosaltmak istiyorsunuz. Uc sene once dediginiz sistemi kendi kompresorumuze uyguladik siemens bir role kullanmistim ama modelini hatirlayamiyorum simdi. Sureleride hemen hemen sizin yapmak istediginiz gibi yapmistim. Tecrubeyle sabit hicbir sekilde performans alamadik fizik kurallarinin onune ventille gecemedik ve kurutucuyu devreye aldik. Yinede yapmak istiyorsaniz bir tavsiye olarak degerlendirmenizi isterim tahliye hattinda ventilden once bir kuresel vana koyun el yordamiyla suyu ince bir cizgi halinde akiticak sekilde ayarlayip birakin ve tahliye surelerini uzun tutun cok daha saglikli calisir

Bu dediğim hava tankında doğrudur hava kurutucu yok. Ama eski panoda ER-30 tipi zaman rölesiyle dediğim şekilde çalışıyordu
Şimdi pano söküldü. Yeni montaj yapılacak. Sadece dediğim şekilde periyodik çalışacak kumanda devresine ihtiyacım var. Cevaben teşekkür ederim

Gerek yok kardes otomatik tahliye tak şu birikmessansi yok

arkadaşlar ben kompresör firmasına yeni girdim kumanda bilgim biraz var ama yetersiz bana mcb 7 ve mcb 30 ile yapılan ve yük boş. hararet saati danfoz(kf 36)bağlı olan yıldız üçgen kompresör kumanda devresi lazım.bana yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar ben kompresör firmasına yeni girdim kumanda bilgim biraz var ama yetersiz bana mcb 7 ve mcb 30 ile yapılan ve yük boş. hararet saati danfoz(kf 36)bağlı olan yıldız üçgen kompresör kumanda devresi lazım.bana yardımcı olursanız sevinirim

Danfoss KF 36 presosat & basınç şalteridir, hararet saati değil.
Yorumunuzda "yük boş" derken neyi kastettiniz.

Piyasada yaygın olarak kullanılan uygulama örneğini inceleyebilirsiniz.

kompresor_kumanda.jpg

Son düzenleme:
Yük boş , kompresör hava yüklemeyi(basınç şalterinden aldığı veri ile)yaptıktan sonra yağın soğuması için boşta çalışmayı anlatmak istiyorsunuz sanırım(mcb 8 veya benzeri).

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri