mcb-30 zaman rölesi bağlantısı

arkadaşlar ben otomtik panjur sistemi kurdum bütün evi aynı anda kapatıyor müsteri buna zaman rolesi takmamı istedi jaluzi anahtara basınca panjurlar otomatik açılacak bunu nasıl yapabiliriz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yardımlaşmak dıye buna derım
süper bır dayanısma ornegi karşılıksız yardımlaşma bu olsa gerek ... bazı yorumlarda katılımcıların yardımlaşma konusunda cımrı oldugunu yazan kişilere rastladım yanıldıklarınıda uygun bır dılle anlatttım ve arkasında oldugum konunun dogrulugunu gordukce sevınmemek elde degıl her paylaşım için ayrı ayrı teşekkurlerımı ıletırım
iyi çalışmalar .........................

arkadaşlar ben otomtik panjur sistemi kurdum bütün evi aynı anda kapatıyor müsteri buna zaman rolesi takmamı istedi jaluzi anahtara basınca panjurlar otomatik açılacak bunu nasıl yapabiliriz
ben bu panjur sistemlerine biraz yabancıyım ama bildiğim kadarıyla jaluzi anahtar dediğiniz panjur yukarı ve aşağı anahtarı olması gerekiyor sizin istediğiniz anahtar panjur yukarı konumdayken zaman rolesi devreye girerek ayarlanan süre sonunda panjurları açmaksa öyleyse şöyle bi bağlantı yapman lazım kendine ufak bir pano yap panoda sigorta zaman rolesi ve kontaktör olsun. anhtardan çıkan fazı sigortaya gir sigortadan çık zaman rolesinin 15 nolu ucuna gir 18 nolu uçtan kontaktör bobin ucuna gir. zaman rolesine 220v gir.kontaktörün bobiucunada nötr ver. kontaktörun ana kontak ucuna fazı ver panjur motorunun yukarı ucunu bağla zaman rolesini istediğin süreye ayarla çalıştır. slm

yardımlaşmak dıye buna derım
süper bır dayanısma ornegi karşılıksız yardımlaşma bu olsa gerek ... bazı yorumlarda katılımcıların yardımlaşma konusunda cımrı oldugunu yazan kişilere rastladım yanıldıklarınıda uygun bır dılle anlatttım ve arkasında oldugum konunun dogrulugunu gordukce sevınmemek elde degıl her paylaşım için ayrı ayrı teşekkurlerımı ıletırım
iyi çalışmalar .........................
...................................................................

Son düzenleme:
arkadaşlar alıntıyı yanlış yaptım
ozur dılıyorum musterı zaman rolesını ıstemıs ama nedenını anlamadım
sınır anahtarı yerıne zamanlama ıle sınırlama yapılmasını ıstemıs yoksa butona basıldıktan bellı bır suremı sonra acma kapama yapılacak?

doğru aöylüyorsun mustafa arkadaşım konuyu biraz daha detaylı anlatması gerekiyor ben yukarıda anladığım kadarıyla anlattım ama müşterinin isteği daha değişik olabilir alm

slm ben bir proje yapacam
butona basınca zil 30 sn çalacak
30 sn bitmeden butona basarsan eğer 30 sn yediden baslayacak
bu ismemi 1 kere değil isdediğin kadar yapabilecen
lütfen özel mesaj atın

Son düzenleme:
18553743_1260485207410364_1381222825_o.jpg
sn.dolby;

Bahsettiğiniz zaman rölesinin bağlantısı gayet basittir şöyle tarif edeyim.
Eliniz bulun zaman rölesinin;

A1 UCU 220V GİRİŞ
A3 UCU 24V AC/ DC siz bunu kullanmıcaksınız
A2 UCU ise ortak uçtur yani nötr(0) dır.

220v çalıştırmak için A1 ve A2 uçlarını kullanmaz gerekmektedir

kontak çıkışları ise 1-2-3 tür

1 ortak uç
2 normalde açık
3 normalde kapalı uçtur.

çalıştımrak istediniz devre 220v ile çalışacak ise A1 ucundan çıkış kontaklarına yani 1 nolu uca köprü kablo bağlayarak ortak uca enerji vermiş olursunuz ve eğer ayardınız zaman sonunda devre dursun istiyorsanız 3 nolu bacağa bağlayın veya ayarlanan zaman sonunda çalışsın istiyorsanız 2 nolu bacağa bağlayın. nötrler ortaktır

Ekli dosyayı görüntüle 10663

Beyler bende bu uygulamayı asenkron motorun zaman ayarlı çalışması uygulamasını yapacağım ama yapamadım. Elimdeki röle mcb30 rölesi. Şimdi uygulama devresini göz önünde bulundurursak start butonunun çıkışını zr nin kapalı kontağına bağlamam gerekiyor. start butonundan ek alıyorum zr nin kapalı kontağının girişi olarak ortak uç olan 1 nolu uca giriyorum. sonra 3 ten çıkıp m kontaktörünün girişine bağlıyorum. sonra mühürlemenin çıkışından alıp zr nin bobin uçlarına bağlamam gerekiyor. Giriş olarak a1 e bağlıyorum a2 yi de nötr e bağlıyorum. ama sigorta atıyor. dediler ki a1 den ortak uç olan 1 e köprü atman gerek 1 nolu uca enerji vermen gerekiyor dediler. zaman rölesinin bobin uçlarını ve kapalı kontak bağlantılarını nasıl yapacağım istediğim bu? Teşekkür ederim

Son düzenleme:
S.a. peki mcb 30 zaman rolesini yıldız üçgende nasıl çaktırırız açık sema yazarmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri