mcb-30 zaman rölesi bağlantısı

sn.dolby;

Bahsettiğiniz zaman rölesinin bağlantısı gayet basittir şöyle tarif edeyim.
Eliniz bulun zaman rölesinin;

A1 UCU 220V GİRİŞ
A3 UCU 24V AC/ DC siz bunu kullanmıcaksınız
A2 UCU ise ortak uçtur yani nötr(0) dır.

220v çalıştırmak için A1 ve A2 uçlarını kullanmaz gerekmektedir

kontak çıkışları ise 1-2-3 tür

1 ortak uç
2 normalde açık
3 normalde kapalı uçtur.

çalıştımrak istediniz devre 220v ile çalışacak ise A1 ucundan çıkış kontaklarına yani 1 nolu uca köprü kablo bağlayarak ortak uca enerji vermiş olursunuz ve eğer ayardınız zaman sonunda devre dursun istiyorsanız 3 nolu bacağa bağlayın veya ayarlanan zaman sonunda çalışsın istiyorsanız 2 nolu bacağa bağlayın. nötrler ortaktır

Ekli dosyayı görüntüle 10663
Peki bu röleyi yıldız üçgen panoda; yıldızdan üçgene geçiş için kullanabilir miyiz hocam?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Peki bu röleyi yıldız üçgen panoda; yıldızdan üçgene geçiş için kullanabilir miyiz hocam?

MCB30 Rölesinin çıkışı enversör kontaktır. Aşağıda kırmızı kontak numaralarını verdiğim şekilde bağlantı yaparak kullanılabilir.
https://entes.com.tr/dosyalar/A2873_R9_ER-SER-MZ_TR_EN_DE(web).pdf

yü.jpg

ben ilköğretim okulunda fen ve teknoloji öğretmeniyim.bir proje yarışması için zaman ayarlı bir devre kurmamız gerekiyor. Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire bunu için mcb-30 bir rölemiz var ama bunu tam olarak nasıl bağlayacağımızı bilmiyoruz. üzerinde a2 a1 a3 girişleri ve 123 çıkışları var. öğrenmek istediğim 220 v nasıl bağlayacağız. hangi girişleri kullanacağız. çıkış için hangi uçları kullanacağız. bu devreyi kurmayı gayet açık bir şekilde açıklayabirmisiniz. 220 v iki uçunu nereye bağlayacağız. çıkışlar nerede olacak. altaki linkete bir kullanım kılavuzu var

lütfen açık bir anlatım olursa sevinirim.
Bağlantılar değişmeyecek sadece dippswitch konumlarını ayarlamanız gerekiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri