mavigard konvansiyonel ve adresli sitem hakkında sormak istedikleriniz

emrepolat

Üye
mavigar ile ilgili sormak istedikleriniz

1992 den beri sektördeyim mavigardın konvasiyonel haricinde adresli 1 tane çalışan yer görmedim hepsi kapalı sebebi nedir.hep söküyoruz yazık bu millete gerçekten.cevabını hasretle bekliyorum.antalyadan

< Emrepolat> sayın meslektaşım zayıf akım konusunda fazla bilgim yok bana dedektörle kırbas butonunun bağlantısını anlatırmısın weya proje varsa bana bi zahmet gönderirmisin konwansiyonel sistem için istyrm..

kolay gelsin

Son düzenleme:
öncelikle san öyle denk gelmiştir mecliste yani TBMM kullanılıyo yetmezmi benim kurduğun yerlede cabası adresli paneller çok gelişti özellikle son zamanlarda

< Emrepolat> sayın meslektaşım zayıf akım konusunda fazla bilgim yok bana dedektörle kırbas butonunun bağlantısını anlatırmısın weya proje varsa bana bi zahmet gönderirmisin konwansiyonel sistem için istyrm..

kolay gelsin
mavigard için söylüyorum kırbas buton konvansiyonel sistemde 1 + 3 - bağlayacaksın
dedektör soket bağlantısı ise 1+ 2+ 3 - ise ortak klemens olarak kullanılır varsa başka sorularınız vekliyorum

sayın emre polat, mavıliyle yaklasık 5 yıldır calısıyoruz malzeme hakkında degıl ama mavilinin yangın santrallerıyle ılgılı egıtım semınerlerıne katılma ımkanımız nedır acıklarmısıınız? mavılı ıle telefondan yıldız hanımla gorusmustum yalnız gerı donus olmamıstır. ılgılenırsenız sevınırım...

mavigard için söylüyorum kırbas buton konvansiyonel sistemde 1 + 3 - bağlayacaksın
dedektör soket bağlantısı ise 1+ 2+ 3 - ise ortak klemens olarak kullanılır varsa başka sorularınız vekliyorum

Kardeş aşağıdaki projeyi (kolon şemasını) ben çizdim uygulamasını da yapacağız
Sorun varmı..

Panelin açıklamasını "1 çevrimli 12 bölgeli" kısmını bayındırlığın mühendisinin isteğine göre yazdım..
Uygulamada şekildeki sisteme göre fazla değilmi ?

Konvansiyonel çok bağladık Maviguard ın ama Adreslisini kullanmadık...
İnşAllah sorun yaşamayız...

Ekli dosyalar

• adresli sistem.gif
    adresli sistem.gif
    7 KB · Görüntüleme: 195
öncelik le projeye baktım görünürde herhangi bir sorun yok zaten adresli santrallerde 1 loopta 127 adet eleman bağlayabiliyosun buton dedektör siren modülü vs.. zaten loop un gidiş dönüşlü olmasını amacı herhangi bir kopuk veya arıza durumunda sorunu rahtlıkla bulmaktır

öncelik le projeye baktım görünürde herhangi bir sorun yok zaten adresli santrallerde 1 loopta 127 adet eleman bağlayabiliyosun buton dedektör siren modülü vs.. zaten loop un gidiş dönüşlü olmasını amacı herhangi bir kopuk veya arıza durumunda sorunu rahtlıkla bulmaktır

O zaman 12 zone lu olmasına gerek yok herhalde panelin...Doğru mudur

gerek yok sadece bazı panellerde siren kablosunu direk panelden çekmek gerkiyor buna dikkat ederseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız.sirenin öbür elemanlara seri bağlanması bazen soru yaratabiliyor ama başka sorun gözükmüyor kolay geksin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri