matlab simulinkte 3 fazlı trafo modellenmesi

purdue

Üye
arkadaşlar simulinkte L tipi ve T tipi eşdeğer devrelerden yararlanarak 3 fazlı bir trafo modellemem gerekiyor. İşin mantığını bilen bir arkadaş ne yapacağımı özetleyebilir mi kısaca. ya da ulaşabileceğim örnek bir model var mı, ben bulamadım internetten.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Senin soruna iki konu ile cevap vereyim. konulardan biri sorduğunla alakasız ikincisi ise alakalı.
Alakasız konu: Ben bu matlab dersini üniversitede 4 kez aldım ve en sonunda hocaya yalvararak geçtim.
Alakalı konu: Nasıl yapılacağını hala bilmiyorum :)

matlab help kısmında örnekler var bakmadıysan oraya bir bak

Baya zevkli bir odeve benziyor. Purdue de mi okuyorsunuz?
Vakit olsa ugraşmak isterdim. Eşdeğer R-X devresinden hareket edebilirsiniz. 1 fazlı olarak yaptıktan sonra bağlantı seçeneklerine göre faz farkları yaratırsınız.
Kolay gelsin.

neyse bir kısım uğraşlar sonunda tasarlayabildim birşeyler.. mükemmel bir sonuç vermiyor ama fena değil yine de, bir kaç gün içinde tamamlanmış halini upload edicem buraya.. eleştirilerinizi bekliyor olucam..

arkadasım upload edersen cok yararlı olur .. bu tür projelere ihtiyacım var

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri