Matlab Simulink - Lütfen Yardım

utided

Üye
merhaba arkadaşlar, yıldız teknik makina mühendisliğinde yüksek lisans öğrencisiyim. hocanın verdiği solenoid modellenmesi konusunda uğraşıyorum şu an. aslında modelin şablonu var fakat simulink kullanmayı bilmediğimden bu haliyle bile zor oluyor modeli oluşturmak, modelin

bu fotoğrafta kırmızıyla işaretlediğim simge nedir ya da ne işe yarar yardımcı olabilecek var mı acaba?

ya da şöyle sorayım. ben o simge diye ''DC Voltage Source'' bloğunu ekledim, şekiller baya benziyor birbirlerine, fakat bu bloğu bağlamama izin vermiyor, büyük ihtimalle yanlış bu başka bişey olacak fakat kütüphaneyi aradım taradım bulamadım bu bloğu...

yardım edebilecek ya da en azından fikir verebilecek birileri varsa çok memnun olurum.

aslında bu forumda böyle sorunları filan çözmemiz lazım ama işte yetersizlik :( bende DC source sandım ama değil siyorsan ne ola ki :rolleyes:

kırmızı eleman sum blogudur. sadece toplama işleme yapar yada cıkarma çift tıklayanıca özelliklerinde + ve ya - ekleyerek toplama veya cıkarma yapabilirsiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri