matlab ile bilezikli asenkron motora yol verme modellemesi

allew

Üye
Bir ödev için matlab ile bilezikli asenkron motora yol verme modellemesi yapmam gerekiyor ama ne yapmam,nasıl yapmam,nerden başlamam gerektiğini hiç bilmiyorum.Konu ile ilgili bilgisi olanların beni yönlendirmelerini rica ediyorum..teşekkürler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
öncelikle motorun mümkün oldugunca basite indirgenmis elektrik semasini ciz.
Daha sonra bu semadan differanzial denklemleri cikart. bu denklemler senin matlab daki cizimine yardimci olacak. Konu ile ilgili bir örnek mevcut:

https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-motorlari/271-asenkron-motorun-modellenmesi.html

Az evvel mesajini tekrar okudum. Tabi yol verme icin ayri bir Sema cizmen gerekecek. Eger senin Simulink programinda gerekli Tools varsa Tyhristor lerle bunu yapabilirsin. Eger boyle bir imkanin yoksa SWITCH leri ve (veya) Chart i kullanarak da bunu gerceklestirebilirsin.

Asagidaki ornek Simplorer da cizilmistir. Fikir verir diye ekledim.

Ekli dosyalar

• Umrichter.rar
    7 KB · Görüntüleme: 181
Moderatör tarafında düzenlendi:
yardımınız için teşekkür ederim..

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11