matlab için yardım

enorma

Üye
arkadaslar matlabda bi tez aldım ve ve ben matlabı hiç bilmiyorum konum dalgacık analizi yöntemiyle görüntü karsılastırma bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden cok saolun

Dalgacık(Wavelet) ile ilgili MATLAB da çok güzel bir toolbox var.MATLAB da "Start > Demos > Wavelet" dersen burada işine yarayacak çok güzel demolar bulabilirsin. Aynı yerde "Image Processing" adı altında bir toolbox daha var ( Start > Demos > Image Processing). Bunlar gerçektende çok profesyonelce hazırlanmış demolar.Tezine çalışırken MATLAB ın bu toolboxlarını ve demolarını incelersen çok yararlı olur. Kolay gelsin

Kardeş matlab i öğrenmek istiyorsan , sana tavsiye edebileceğim harika bir kitap var.. Prof. Dr. Uğur ARİFOĞLU na ait.. övünmek gibi olmasın , bizim hocamızdır... matlab i bize o gösteriyo , sağolsun...

MATLAB 7.04 Simulink ve Mühendislik Uygulamaları
içindekiler
Matlab Ortamı
Dosya İşlemleri
Trigonometri ve Karmaşık Sayılar
Matlab Ortamında Vektör ve Matris Gösterimi
Matematiksel Fonksiyonlar
Data Analizi
Mantık Fonksiyonları
Vektör ve Matris İşlemleri
Lineer Olmayan Denklem Çözümleri
Lineer Denklem Sistemlerinin Çözümleri
Sayısal Optimizasyon
Eğri Uydurma, Aradeğer ve Dış Değer Hesabı
Sayısal Entegrasyon ve Türev İşlemleri
Diferansiyel Denklemlerin Matlab Ortamında Çözümü
Matlab Ortamında Harf Dizileri,Zaman ve Bit Gösterimi
Matlab Ortamında Sembolik İşlemler
Kontrol Sistemlerinin Matlab Ortamında İncelenmesi
Kontrol Sistemlerinin SISOTOOL Ortamında Dizayn Edilmesi
SIMULINK

sen ılk once matlabın pratıklerını ogrenmen gerekıyor bırde daha once hıc bır prog dılı gordun mu bu onmlı eger gormedın ıse akıs dıyagramı gıbı meselelrı bılmek zorundasın bunu yanında dalga ısleme ıle ılgılı z donusumu gıbı meselelerı bılmen gereklı yoksa hazır programlar var onları odevın ıcın modıfıye eedersen olur bırde matlabda sahane bır yardım menusu var bıraz ıng varsa sana yok gosterır help help yazarsan hersey oraya cıkar yardımla alakalı

Slm Rumeysa,
Ben bu kitabı nerden alabilirim.. yada softu mevcutmu sende?? paylaşabilirmisin bizimle forumda??

Teşekkürler,

RUMEYSA ' Alıntı:
Kardeş matlab i öğrenmek istiyorsan , sana tavsiye edebileceğim harika bir kitap var.. Prof. Dr. Uğur ARİFOĞLU na ait.. övünmek gibi olmasın , bizim hocamızdır... matlab i bize o gösteriyo , sağolsun...

MATLAB 7.04 Simulink ve Mühendislik Uygulamaları
içindekiler
Matlab Ortamı
Dosya İşlemleri
Trigonometri ve Karmaşık Sayılar
Matlab Ortamında Vektör ve Matris Gösterimi
Matematiksel Fonksiyonlar
Data Analizi
Mantık Fonksiyonları
Vektör ve Matris İşlemleri
Lineer Olmayan Denklem Çözümleri
Lineer Denklem Sistemlerinin Çözümleri
Sayısal Optimizasyon
Eğri Uydurma, Aradeğer ve Dış Değer Hesabı
Sayısal Entegrasyon ve Türev İşlemleri
Diferansiyel Denklemlerin Matlab Ortamında Çözümü
Matlab Ortamında Harf Dizileri,Zaman ve Bit Gösterimi
Matlab Ortamında Sembolik İşlemler
Kontrol Sistemlerinin Matlab Ortamında İncelenmesi
Kontrol Sistemlerinin SISOTOOL Ortamında Dizayn Edilmesi
SIMULINK

Sn. YSMT,

Adı geçen kitabın yaygın olduğunu gördüm. Hatta bundan 2 ay önce Kadıköy Akmar'da görmüştüm. Ama bana sorarsanız MATLAB'ı en iyi örnekleri özümseyerek öğrenirsiniz. Örnek programlar açıp, daha sonra kendiniz deneyip öğrenmeye çalışmalısınız. Mesela www.dsprelated.com bu açıdan çok güzel bir kaynaktır.

Saygılar

Matlab R2008 de ANFIS (Adaptive Neuro-Fuzzy Inference System.) konusunda bana yardımı olabilcek örnek uygulama ya da kaynak arıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba Arkadaşlar,

Matlab da tez yapmam gerekiyor. Maalesef programlama bilgim yok.Tezimde EKG sinyallerinin wavelet( dalgacık) katsayılarını bulmam gerek.Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri