Matlab İÇİn

Arkadaşlar selamun aleyküm baya zamandır milletin ağzından düşürmediği şu matlab programını bi deneyeyim acaba nasıl bişey diyip içimdeki öğrenme hevesi ile kalktım indirdim 7.3 versiyonunu ama hakkında hiç birşey bilmiyorum
Bana bu konuda neye yarar nasıl kullanılır menüleri vs türkçe döküman yardımında bulunabilirmisiniz malum insan öğrenmenin paylaşmanın hazzını aldı mı artık arkası kesilmeden geliyor elinde olan arkadaşlardan biraz konu anlatımları falan da olursa çok memnun olurum ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim hayırlı çalışmalar.

kardeş biraz ingilizcen varsa sana matlabın help dosyaları yardımcı olur matlab kontrol sistemi tasarım simülasyon ve analizleri, real time modelleme, görüntü işleme ,finans ve ayrıca tıp için gerekli olan bütün işlemleri toolboxlar yardımıyla yapabilen leri düzey matematiksel bir programdır.Biraz araştırırsan netten gerekli kitap ve dökümanları bulabilrsin ama önce matlab da ne yapmak istediğini bilmen lazım

merhaba eğer matlab için belli bir hedefiniz olması lazım. benim bildigim kadarıyla YSA (yapay sinir ağları) tasarımındada kulanıldıgı

Benim acizane görüşüm, bir programlama dilini (Basic, pascal, C, Delphi gibi) öğrenmek için ona işiniz düşmeli. Yani onu kullanmaya mecbur kalmalısınız. Programlama, ya da herhangi bir program ancak mecburiyet karşısında öğrenilir. chigorin'in dediği gibi hedefiniz olması lazım.

Matlab çok geniş bir program; öyle bir öğreneyim dedim; bir bakayıla falan olmaz. Elektrik tesis m, kontrol mü, haberleşme mi ne yapacaksın. Ki bu sınıflamalar bile çok çok genel kalır. Genel matlab kurslarında yapılan şudur: Menüler, matris tanımlamaları basit hesaplar vs. Önce ne için kullanacağına karar ver sonra ona göre bir kaynak al. Ama yok illa ben bir öğreneyim dedim diyorsan Uğur Arifoğlu'nun Matlab kitabını öneririm.

Matlab Help Dosyasinda hemen hemen her sey anlatiliyor tabii lite versiyon indirmemisseniz.

Matlab arkdaslarinda dedigi gibi elektrik programi degil, matematiksel programlama dili diyelim, Her turlu hesabi yapar, sembolik integral almadan, diferansiyel denklem cozmeye akliniza gelebilecek hemen her sey. Tabii bunlari kullanarak yada hazir toolbox ve komutlari kullanarak, goruntu islemeden, kontrol sistemlerine hemen herseyde kullanabilirsiniz. Yani oyle komple ogrenilebilecek bir program degil , bilgisayarima virus girmeden evvel baya dokuman vardi ( sirf goruntu isleme icin 10000 sayfa kadar) diyeyim programin sinirlarini sen kafanda belirle :D

burada asil nokta, MatLab (Matrix Labaratuary) bir elektrik/elektronik programi degil. Yani aslinda hersey matematik bilginize bakar bu programda yapmak istediklerinizi matematige dokemezseniz matlab dan bir fayda gelmez.

Matlab yerine, ücretsiz ve kodları açık olarak dağıtılan, bircok bilimsel ve akademik kurumun yer aldığı bir konsorsyum tarafından geliştirilen Scilab programını kullanabilirsin.

matlab herşeyde kullanılır C++ ve proteus birleşimi gib düşün

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri