Matematik dehası 1 milyon doları reddetti

Bence burada para alsada almasada bilime bulunduğu katkı kesinlikle göz ardı edilemez! Adam işi çözmüş ya tarihe geçti bir kere oda yeter ona!

başarının paradan önemli olduğunu belirtiyor. aklıma sabancı geldi.
param var, amacım para kazanmak değil, birşeyler başarmak demişti.

tabi bu benim düşüncem. :)

saygılar.

Bu hayatta herşeyin bir bedeli vardır. Adam aklını kullanarak karşılığını almıştır. Helali hoş olsun :)

Dahilik ile delilik arasında ince bir cizgi var derler...

Son düzenleme:
Bir ödülü kabul etmek ödülü verenlerin biz olmasak sen bir boka yaramazsın demesini kabul etmektir. O adam için değerli olan insanların onu takdir etmesi yeterlidir. Yoksa hayatınızda hiç tanımadığınız insanların sizi takdir etmesi veya ödüllendirmesi kişiye yapılacak hakaretlerden biridir. Para sadece yavşamış bir düzenin ödül aracı olabilir.
Yeryüzünde hiç bir miktar toplum için harcadığınız 5 dakikanın ücretini karşılayamaz.
Parayla zaman satın alamazsınız.
Parayı alıp almaması sadece o adamı ilgilendiren bir konudur. Alacağı her türdeki karar sadece onu ilgilendirir.
Siz de problem çözmüş gibi ödülün derdine düştünüz.
Hiç kimse o adamın yanlızlığı konusunda tek bir satır yazmıyor.
Yanlızsanız parayı ne yapacaksınız ?
Paylaşabileceğiniz hiç kimseniz olmadığı bir ortamda sizin ödüllendirilmeniz çok ironik değilmidir ?
"Dünyanın en yüce tahtına dahi otursanız, oturduğunuz yer kıçınızın üstüdür"
Dünyanın en zor problemlerini çözebilirsiniz ama kendi içinizdeki problemler de başarılı olmanız çok zordur...

Hayattan beklentiler önemli o adamın beklentisi para değildi "Ben istediğimi aldım" diyerek kendi içinde beklentilerini zaten karşılamış

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri