Masa lambasından çıkan akü

serkan_48

Profesyonel Üye
Katılım
5 Ağu 2009
Mesajlar
13,350
Puanları
4,156
Yaş
43
Konum
Antalya
Kurşun tehlikeli bir metal. Ciddi zehirlenmelere neden olur geri dönüşü zordur. Saglik önemli.
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

paskomya

Profesyonel Üye
Katılım
10 Eki 2009
Mesajlar
7,383
Puanları
2,556
Yaş
59
Konum
bodrum
Etinden sütünden yağından istifade edin, dişleyin sıkıştırın ... Türk milleti olmak böyledir. Yok dersin hiç mi yok diye soruyla döner o_O:D.
ilk postta sorduğu soruların tamamı internette var. ama genç arkadaş hz google amca inanmayıp bizlere sormuş, veee bildiğiniz üzere sitemizde ordinaryus prefosör sihirbaz elektronikçilerimiz verdiği sihirli tariflerle her türlü ölmüş akü diriltilir.
hadi birinci ve üçüncü soru neyse de dördüncünün cevabını ben hiç bilmiyorum. ama ikinci soru beni çook düşündürdü. bu ikinci soruya bir deneyle yapmasını tavsiye ederek tavsiyede bulunmak isterim.
şimdi malzemeler bir adet 1,5 volt sıradan bir pil (keyfe keder 18650 de olabilir daha hızlı sonuç alınır) sigara paketlerinin içindeki alüminyum kağıttan bir cm lik bir şerit lazım. dikkat ediyoruz kağıdımızın boyu pilin artı ve eksi kutuplarına değecek uzunlukta olmalı. sonra kağıdımızı tam ortasından iki veya üç tur çok sıkı olmamak kaydıyla çeviriyoruz. yani kağıdımız bir papyon taklidi yapacak. veee pilimizin artı ve eksi uçlarına iletken olan alüminyum taraflarını değdirip bekliyoruz. (bu arada iki parmağımızın arasında durmasının bir sakıncası yok) ve sonucu burada bekliyor olacağım.
 

Forum istatistikleri

Konular
125,978
Mesajlar
897,408
Kullanıcılar
446,419
Son üye
utkukesen

Yeni konular

Üst