Masa lambası

MedaAs

Üye
İkea tertial mı alsam ledli ışık ayaraı olan kuğulardan mı alsam daha avantajlı?
Tertiallarda ışık ayarı yapılmıyor değil mi?
100 lümen ders çalışmak için yeter mi 400 lümen iyi mi?
3600K mi 6000K mi?
Avantajları ve nedenlerini teknik bilgilerini anlatırsanız mutlu olurum?

Tartışmasız en iyisi banker masa lambaları. Fiyat olarak biraz yüksek ama kesinlikle değiyor.

k dediğiniz değerler de kelvin oluyor. En basitinden ışığın rengi ile alakalı. Lümen ise ışığın aydınlatma gücü ile ilgili.Eğer ayarlı olacaksa lümen değeri yüksek olanı tercih edin bence. İhtiyacınıza göre ayarlarsınız.

İstediğiniz ışık rengini de şuradaki tabloya bakarak belirleyebilirsiniz. Sitesinin linkini de ekliyorum.

https://www.larsonelectronics.com/b...1-color-temperature-what-is-the-kelvin-scale/

ct121217.jpg

Bir de ortalama bir odada kullanılan led lambam var. Tekfen markası ve 860 lümen olması lazım. Küçük bir odaya yeter. Siz de ona göre hesap edin.

Bir de ortalama bir odada kullanılan led lambam var. Tekfen markası ve 860 lümen olması lazım. Küçük bir odaya yeter. Siz de ona göre hesap edin.
Benim salonum ortadan camlı kapıyla ayrılmış şekilde masamın olduğu odada 800 lümen led lamba var ama masadaki yazıyı net okuyamıyorum yan bölmede 1600 lümen lik simit var camdan geçen ışıkla daha iyi okuyorum. 400lümen masa için hayli hayli yeter diye bir yorum okumuştum. Ana ideal 300 falandır herhalde

k dediğiniz değerler de kelvin oluyor. En basitinden ışığın rengi ile alakalı. Lümen ise ışığın aydınlatma gücü ile ilgili.Eğer ayarlı olacaksa lümen değeri yüksek olanı tercih edin bence. İhtiyacınıza göre ayarlarsınız.

İstediğiniz ışık rengini de şuradaki tabloya bakarak belirleyebilirsiniz. Sitesinin linkini de ekliyorum.

https://www.larsonelectronics.com/b...1-color-temperature-what-is-the-kelvin-scale/

Ekli dosyayı görüntüle 49435
İkeada 3600 K sıcak beyaz gördüm o nasıl oluyor?
Normalde sarı olması gerekir.

400 lümen masa lambası için uygun. 3600k olsun. Gün ışığı rengi gözü yormaz

Benim salonum ortadan camlı kapıyla ayrılmış şekilde masamın olduğu odada 800 lümen led lamba var ama masadaki yazıyı net okuyamıyorum yan bölmede 1600 lümen lik simit var camdan geçen ışıkla daha iyi okuyorum. 400lümen masa için hayli hayli yeter diye bir yorum okumuştum. Ana ideal 300 falandır herhalde

Bence de lümen değeri yeter. Işık rengi de tercih meselesi. Mesela bana beyaz ışık daha iyi geliyor. Belki de öyle alıştığımdandır. Hangi ışık renginin insana daha iyi geldiği yönünde de bir zamanlar epey araştırma yaptım ama bir türlü net bir sonuca varamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri