Masa üstü Sigma ray arabalı cnc çalışması (togi cnc project 4)

Tavsiyemdir yüzey kaplama profili ile zemini döşemeyin.

Kullandığınızın kesit ölçüleri nedir?

Son düzenleme:
Step motoru direk bağlamışsınız galiba verimi nasıl.

Step motoru direk bağlamışsınız galiba verimi nasıl.
Şimdilik sorun yok , kesim yaparken bakacaz bakalım.Paylaşırım buradan sonuçları.Aynı tarzda yapılmış cnc örnekleri var.Aliminyum kesebiliyorlar.You tube raw cnc yazarsanız görebilirsiniz.

Yüzey kaplama profili yerine daha sağlam birşey yapın. Ağır olsun. Ve taramaya müsait olsun. Çünkü ne yaparsanız yapın yüzeyi tam düz alamazsınız. İllaki taramak gerekir.

yüzey kaplama yapıp üstüne kanalları arada bir açık barkacak şekilde mdf yapıp tarasak nasıl olur. ya da taramaya müsait alüminyum plaka mı önerirsin cevdet abi

benim kendi makinamda aklımdan gecen yüzey kapatma profili yerine karşılıklı 2 torna aynası kullanmak ve bu 2 aynayı 4. eksen gibide uyumlu çalışacak şekilde kullanmak. 2 aynanın düzlüğünden şüphe etmicek şekilde kurdukdan sonra işlenecek parça aynalara sabitlenip kusursuz bir işlem gerçekleşecektir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yüzey kaplama profiline nasıl geldi konu ben anlayamadım:oops:

Şimdilik sorun yok , kesim yaparken bakacaz bakalım.Paylaşırım buradan sonuçları.Aynı tarzda yapılmış cnc örnekleri var.Aliminyum kesebiliyorlar.You tube raw cnc yazarsanız görebilirsiniz.

hassasiyet denemesi yaptınız mı hassasiyet nedir.

yüzey kaplama yapıp üstüne kanalları arada bir açık barkacak şekilde mdf yapıp tarasak nasıl olur. ya da taramaya müsait alüminyum plaka mı önerirsin cevdet abi
İlk yaptığım cnc de 18 mm suntadan 2 kat kullanıyordum. Üstteki suntaya makinanın kendisine 50 mm aralıkla matkapla deldirip sonra o suntayı söküp arkasından M8 çakmalı somun çakıp geri makinaya bağlıyordum. Delikleri makinanın kendine deldirdiğim için paralel oluyor kafası tornalanmış civata sıktığımda parçayı paralel bağlama konusunda büyük kolaylık oluyordu.

P14_1.jpg

Neyse konuyu dağıtmayalım yoksa @togitogi bizi dağıtacak :p:D

İlk yaptığım cnc de 18 mm suntadan 2 kat kullanıyordum. Üstteki suntaya makinanın kendisine 50 mm aralıkla matkapla deldirip sonra o suntayı söküp arkasından M8 çakmalı somun çakıp geri makinaya bağlıyordum. Delikleri makinanın kendine deldirdiğim için paralel oluyor kafası tornalanmış civata sıktığımda parçayı paralel bağlama konusunda büyük kolaylık oluyordu.

P14_1.jpg

Neyse konuyu dağıtmayalım yoksa @togitogi bizi dağıtacak :p:D
Brnde ilk makinemde bu parçadan kullanmıştım ama şu fotoğraftaki daha kullanıllı oluyor

Ekli dosyalar

• 8848641F-0669-455E-AE87-084A4427190A.jpeg
    8848641F-0669-455E-AE87-084A4427190A.jpeg
    353.3 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular