Masa üstü Sigma ray arabalı cnc çalışması (togi cnc project 4)

Yapım aşamasında 1-2 foto IMG_0255.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_0256.JPG
    IMG_0256.JPG
    212 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG_0257.JPG
    IMG_0257.JPG
    269.4 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG_0259.JPG
    IMG_0259.JPG
    227.1 KB · Görüntüleme: 122
  • IMG_0260.JPG
    IMG_0260.JPG
    262.5 KB · Görüntüleme: 120
  • IMG_0261.JPG
    IMG_0261.JPG
    283.4 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_0262.JPG
    IMG_0262.JPG
    317.9 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG_0263.JPG
    IMG_0263.JPG
    321.7 KB · Görüntüleme: 119
Güle güle kullanın.

Köprü dikmeleri sanırım alüminyum (5000, 6000 ..?), biraz ince gibi gözüküyor.
Köprüyü üst köşe noktasından X yönünde elle ittirdiğinizde esneme oluyor mu? Esneme varsa dikmelere ilave destek gerekebilir.

Son düzenleme:
Esneme var Yusuf bey.Bu şekilde ayağa kaldırıp (krameyerin nasıl çalışacağını bilmiyorum) sonrasında etli aliminyum ile değiştireceğim sanırım.

X yününde ittirdiğimde esneme yok aslında ben yanlış anlamışım.Y + - yönünde bir yönden el ile ittiğimde köprünün karşı tarafı esniyor ben onu kasteddim.Motorlar enerjilenince kitleyeceği için sorun olmaz gibime geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her eksende esneme sıkıntılı. Dediğiniz gibi önce çalıştırıp görmek daha iyi olabilir.

X, Y kabule bağlı değişebiliyor. X'den kastım köprünün kendi doğrultusu. Gerekirse, levhayı kalın seçmek bir çözüm. Diğer bir çözüm aşağıdaki mesajdakine benzer, köprü ayak levhalarına ilave destek kullanımı. Diğer yönde varsa, sizin köprüde çözümü daha zor olabilir.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/posts/608889/

Kramayer çözümünüz pratik, sorunsuz çalışırsa arkadaşlara da örnek olabilir.

Son düzenleme:
Pinyonları motor miline direkt bağlamışsınız. Bu size sıkıntı çıkartır. Hareket ve kesim esnasında oluşan tüm yük doğrudan motor miline bineceği için ani hareketlerde büyük ihtimalle step motor kitlenecektir. Bunu engellemek için basit bir kayışlı redüksüyon yapmanız en doğrusu olur. Böyle kullanmak istersenizde hızı yavaşlatıp rampalamayı arttırmak gerekir. Yüksek rampada köşe dönüşlerde sıkıntı çıkartacaktır.
Kolay gelsin

Son düzenleme:
Pinyonları motor miline direkt bağlamışsınız. Bu size sıkıntı çıkartır. Hareket ve kesim esnasında oluşan tüm yük doğrudan motor miline bineceği için ani hareketlerde büyük ihtimalle step motor kitlenecektir. Bunu engellemek için basit bir kayışlı redüksüyon yapmanız en doğrusu olur. Böyle kullanmak istersenizde hızı yavaşlatıp rampalamayı arttırmak gerekir. Yüksek rampada köşe dönüşlerde sıkıntı çıkartacaktır.
Kolay gelsin
Değerli yorumlarnız için teşekkür ederim.
Projeme örnek olarak youtube'de takip ettiğim bir cnc (Raw 1,5 cnc ) örnek aldım.Arkadaşın sorunsuz kullandığını gördükten sonra yapması kolay olduğu için tercih ettim.Bu cnc ile yapmayı planladığım şey Halftone ile ahşap üzerine resim işlemek.Yaparsa ne ala yok olmadı vidalı mile dönerim.Kramiyer pinyon pahalı ürün değldi çünki.

Her eksende esneme sıkıntılı. Dediğiniz gibi önce çalıştırıp görmek daha iyi olabilir.

X, Y kabule bağlı değişebiliyor. X'den kastım köprünün kendi doğrultusu. Gerekirse, levhayı kalın seçmek bir çözüm. Diğer bir çözüm aşağıdaki mesajdakine benzer, köprü ayak levhalarına ilave destek kullanımı. Diğer yönde varsa, sizin köprüde çözümü daha zor olabilir.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/posts/608889/

Kramayer çözümünüz pratik, sorunsuz çalışırsa arkadaşlara da örnek olabilir.
Byket'in tasarımı hatırladım.

Evet bu benim için kolay bir çözüm olabilir teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
tek güç kaynağı motorlara yetecekmi? gücü nedir güçkaynağının? adım kaçırma yapabilir gibi geliyor bana.

panonun içi iyi düzenlenmiş karmaşa yok eline sağlık

tek güç kaynağı motorlara yetecekmi? gücü nedir güçkaynağının? adım kaçırma yapabilir gibi geliyor bana.

panonun içi iyi düzenlenmiş karmaşa yok eline sağlık
36V 11.6A Power supply var.Yeter sanırım ama dediğiniz gibi sorun yaşanırsa olmadı değiştiririm.

Selam,

Deneme yapmadan power supply 24Volt 20A ile değiştirdim.

Herkese selamlar
Uzun bir aradan sonra tekrar buluştuk.
Biraz vakit bulunca projemde çalışmaya başladım.
Spindle motorun fırçaları bittiği için kesim yapamıyorum şu an .
Boşta bir çalışma videosu çektik onu paylaşıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri