masa üstü genel amaçlı agır iş cnc yapımı

Yok aga ben okadar bilmiyim daha neler :\

[video=youtube;GlG9wMAOI9c]http://www.youtube.com/watch?v=GlG9wMAOI9c[/video]

Vay arkadaş geçtim 7 ekseni auto toolchanger sistemini vesaireyi de cidden titanyuma peynir muamelesi yapıyo makine. Bundan daha gelişmiş bi CNC sistemi varmı şu an ?

o ön dikmeyi bilmem kaç yüz bin dolara satarlar :p :D

yani, 2 milyon euronun üzerinde bi cihazın çıkarttığı işde o fiyata gider heralde :D bizim gibi tahtaya harley devitsın yazıp sevindirik olmuyo adamlar :D

Gözünüzde fazla büyütmeyin.
Piyasadan toplama malzemeyle ve tabii temel biligilere sahipseniz basit işler öyle makineler yapmak.
Bu tip makineler universal değil o iş için özel yapılmış aparatlara sahipler hepsi o.
Asıl marifet o makineye uygun çizim sonrası postları alabilmek.
Şimdi yazılımdan anlayan arkadaşlarımız diyecek ki , adım adım gidiliyor ve her bir bölge kendi içerisinde strateji ile çıkarılıp birleştiriliyor...yani kolay ..
Eh doğru söze ne denir.
Çözülen her problem kolaydır.
Her problem çözülebilir.
Yeterince emek harcanırsa...

Hocam biraz sade uslamlamışsınız problem çözme ideasını ama Bacon ve Newton'da bunu savunurmuş.
Bence bir problemin kolay yada zor olarak değerlendirilmesi çözüm yönteminin bulunma güçlüğünde yatıyor.
Yöntem bulunduktan sonra her problem kolaydır, şifresi bilindikten sonra her kasayı açmanın kolay olduğu gibi.
Problemleri karmaşık kılan şey çözüm yöntemlerinin giz'i değil midir?
Çözüm yöntemlerini görebilme yetisi ise, merak etmek, ihtiyaç duymak, motivasyon, sorgulama, araştırma ve deneme gibi öğrenmeyi tetikleyen unsurların birleşimi sonucunda gelişir.
Sizde bu yeti haiz olduğundan kolaylıkla açıyorsunuz kasayı biz ise henüz kasanın yerini arıyoruz ki şifre kombinasyonunu deneyelim :)
Bilgi birikimi ve deneyim kasanın şifresi...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri