Masaüstü kasa Kısa Devre

gtaskt

Üye
Bu akşam kasanın kapağı açıkken sanırım ayagım deydi bişey oldu buyuk bi patlama sesı ve ark olustu ve pc kapandı yanık kokusu geldi sanırım dvd romun kabloları bostaydı dvdnın kablosu dvdye sase yaptırdı ve patladı anakartmı yandı yoksa powermı yanmıstır yardımcı olun lutfen powerı kokladıgım Zaman yanık kokusu oradan gelıyor anakarttan bı koku alamadım

Şaseye değmişse (yanık izi nerde kasada mı) güç kaynağı ile kurtulursun, kartın bir tarafı üzerinden olmuşsa masraf artar. KArtı başka güç kaynağı ile dene.

Şaseye değmişse (yanık izi nerde kasada mı) güç kaynağı ile kurtulursun, kartın bir tarafı üzerinden olmuşsa masraf artar. KArtı başka güç kaynağı ile dene.
dvd nin ide kablosunun yanındakı 4 lu kablo dvdye değdi şase yaptı heralde paat dedi bir kıvılcım attı kapandı bidaha acılmadı powerı denedım bu tel ile kısa devre oluyomus fan çalışmadı anakarta baktıgımda temiz bi sorun gozukmuyor yanık izide yok sadece o dvd güç kablosunda ufak bi şase oldugu yerde aşınma var

Bu yüzden kısa devre koruması (SCP, SC diye ingilizce kısaltma olarak geçer) olan kaliteli güç kaynağı kullanmalısınız.
High power, aerocool, FSP, corsair, cooler master, zalman, thermaltake, seasonic gibi markalardan sisteminize uygun güçte olan bir ürün seçebilirsiniz.
Özellikle everest, frisby, quake, codegen markalarından uzak durunuz.
Geçmiş olsun.

teşekkür ederim supply sıparısı verdim benım eskısı casper 400w tı inş anakarta birşey olmamıstır umuduyla poweri beklıyorum anakart temız gozukuyor

Geçmiş olsun sayenizde tecrübe edindik kasada boşta kablo bırakmak yok bundan sonra ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri