Masaüstü cnc,Masaüstü Torna, Küçük Cnc,

sinancnc

Üye
Arkadaşlar Merhabalar bizimle Genel cnc Bilgisi ve masaüstü cnc router yapımı fiyatları ve diğer tüm sorularınız bize bu başlık altından yada sitemizden sorabilirsiniz. Vaktimiz yettiğince sizlerle bilgi paylaşmaktan sevinç duyacağız.

Ayrıca Elektronik kısmını kendi bitirip sadece mekanik kısmını yada sadece elektronik kısmını satın alabilir veya tüm projenizi ücretsiz olarak destek alarak kendiniz yapabilirsiniz.

Masaüstü cnc ve Masaüstü Torna Küçük Cnc Tezgahları Mach3 Router

[email protected]

merak ettiğim bir olay var bu cnc tezgahlarda şimdi ben elektronikçiyim pcb kazıma için cnc satın aladım veya yaptım bakır plaketi makineye koydum spindle motor çizmeye başlıyacak peki bu kartı tezgahta nasıl sabit tutacaz yani makine bunu çizerken kart sağa sola kaymayacak mı ? bunu nasıl yapıyorlar merak ettim ??

Çok hızlı olması gerekiyor ise vakum tablası gibi ürünleri kullanmalısınız örnek linktir. Önerdiğim için göndermiyorum.

20150829094947.jpg

Eğer seri bir üretim olmayacak ise kart köşelerine delik delebilir ve küçük m4 gibi ciivatalar ile o kısımlardan sıkabilirsiniz.

Hertürlü sıkıştırma tutturma vidalama hatta yeri gelir bantlama bile iş görür!

Pcb İşlenmesi en Kolay programlanması zor bir uygulamadır. Bunun için özel programlar vardır. Standart cam programları çizilen yolları takip eder iken pcb ile çizilen yolların dışı taranmaktadır. Delik delme için standart cam uygulamaları ile sorunsuzca yapılabilirken kazıma işi için biraz daha detaylı bir bilgi gerekebilmektedir.

Bölümde bir çok kez konu olmuştu.
Pcb kazımak için çıkma buzdolabı motorundan yapma vakumlu basit bir tabla iş görür.
Mdf ye bir kaç kanal açar birde marpuç takarsın , gerek görürsen lastik silikon falan kordon ..tamamdır.
Uğraşamam diyen için çift taraflı yapışkanlı bant idare eder .
Kazırken çıkmazda iş bitiminde çıkarmak için tiner gerekebilir.

-----
[MENTION=300360]sinancnc[/MENTION] , pcb işlemesi kolay değil zordur.
İncecik yollar için 0.1-0.2 uçla çalışması zordur salgısız olması zordur .. özel ekipman ister yani.
Program ise , zor değil kolaydır.
Bir çok program var , bu forumda buralarda az dolanırsan rastlarsın.
Gerber/excellon dosyalarını alır bir kaç veri girersin.
Yüzey sıfırı kesici kalınlığı emniyet yüksekliği yolların kaç mm aralanacağı gibi .. onayladığında kodlar hazırdır.
3 eksen işleyebilen her amatör cenece de kullanabilirsin.

Son düzenleme:
[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] Abi aşağı köyde laminator laminator diye bağıran biri var..kimse inanmıyo ama bi gün gerçekten kurt kuzuyu yeyince akillanacaklar galiba ;-) (teşbihte hata olmasın hürmetle ellerinden öperim)

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Sağlık olsun üzülme.
Olur öyle , teknik konular tartışılırken ne anlatılmak istendiği önemli , nasıl anlatıldığı değil.
Bu vesile ile buralardaki tüm arkadaşlara hürmetlerimi sunarım.

hımm anladım aslında böyle bir cnc makine bana lazım gına geldi artık asite atmaktan ütülemekten bizim artık seri üretime geçmemiz lazım bilgi verdiğiniz için tşk ler....

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri