Margherita 2000 Servis Manuel

ustam ab84x çamaşır makinam suyunu alıyor bir iki dakika bekledikten sonra yıkama geçmiyor ve suyu atıp düğme sonsuz dönmeye başlıyor bu sırada f 2 yapıyor ışıklar ne önerirsiniz arızayı kendim tamir etmek istiyorum teşekkürler

ustam ab84x çamaşır makinam suyunu alıyor bir iki dakika bekledikten sonra yıkama geçmiyor ve suyu atıp düğme sonsuz dönmeye başlıyor bu sırada f 2 yapıyor ışıklar ne önerirsiniz arızayı kendim tamir etmek istiyorum teşekkürler
Motor bloke olmuş-tako metre kısa devre veya açık devre
motor bağlantılarını konrol et
düşük voltaj hatası
kart baglantı soketlerini kontrol ediniz
tako genaratörünü ve motoru kontrol ediniz
motor kömürlerini değiştirin

Ustacığım benimde Margherita 2000 AB104X marka çamaşır makinem de bir arıza oluştu. 2001 yılında almış olduğum makinem 2004 yılında program seçme düğmesi sürekli dönüp duruyordu ve garantide olduğundan servis çağırdık tamir etti. Servisin bize bıraktığı belgede 1 adet 93350 elektronik kart ve 1 adet 66523 E Prom değişti yazıyor. İki günden beri yine aynı şikayet başladı. Proğram seçme düğmesi sürekli dönüp duruyor. Dönme devem ederken 3-4 saniyede bir açma-kapama ışığı 2 defa yanıp sönüyor. iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Ustacım ayrıca bugün Ariston LL 63 marka bulaşık makinem alttan su akıttı. Altını kaldırıp baktığımda hemen açma kapağının altından aktığını ve makinenin içininde su dolu olduğunu gördüm. Bu makineyide 2004 yılında almıştım ve 2008 yılında su boşaltma pompası arızalanmış ve dışarıdan bir ustaya yaptırmıştım. Acaba bundada yine aynı sorunmu oluştu.
Her iki makinem içinde yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

ali ustam yarın sabah bir çaresine bakmam lazım acilen cevabını bekliyorum. şimdiden cok teşekkür ediyorum.

ali ustacım sizin bu kodları inceledim benim çamaşır makinesi aşağıdaki hata koduna denk geliyor.
F03: ntc acık veya kısa devre -Eeprom hatası
ntc kablolarını kontrol et
Eeprom ters takılmış olabilir
Eeprom degiştir
NTC degiştir
kartı degiştirin

NTC kablosu nerede acaba ve neyini kontrol edicez.

Yardım etmediğiniz için size çok teşekkür ederim. Kötü dost insanı çamaşır makinesi sahibi yaparmış.

slm arkadaşlar elimde ariston çamaşır makinesi var purogram cihazı süreki dönüyor yardımcı olursanız

çok güzel bi forum sitesi teşekkürler...
yeni keşfettim ama çok faydasını gördüm.

margarita çamasır makinemin suyu almaya başladıktan sonra birden kesip boşaltmaya başlıyor ve f8 hatası veriyor..
şu sıralarda da sorunsuz çalışıyor. sorun nedir tam olarak tespit edemedim. yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Ariston Margherita 2000 ç.makinası 1. programda başlatıyorum.Program hiç ilerlemiyor. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz?
Not: Bundan önceki arızası program düğmesi hiç durmadan sürekli dönüyordu. Bunu program sonlarına getirerek resetledik sorunu çözdük ama şimdi bu problemi yapmaya başladı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri