Margherita 2000 Servis Manuel

alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
Ariston indesit makinaların yeni versiyonlarının düzenlenmiş halinin sunumu

*Prgram akış şeması
*Resetlemedeki yenilik
*oto test işlemi
*Arıza kotları
*Arıza kotunun okunması
*Elektrik şeması

Umarım diğer arkadaşlarda buldukları servis manüellerini ekler bir kütüphane oluştururuz. Elimdekileri hazırladıkca sizlerle paylaşmaya devam edeceğim .

Ekli dosyalar

• MARGHERITA%20SERISI%20CAMASIR%20MAKINALARI.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 4,538
Çok teşekkürler Ali Ustam, devamını da bekliyoruz.

selam ustam elimde av 82 makina ariston kartı arıza yapmış tamir ettim her işlemi yapıyor ama durulama suyunu almıyor suyu almış gibi yapıp proğramı devam ettiriyor

Kartın daha önceki arızası su tahliye triyakı mı patlaktı? devre elemenlarından biri deger degiştirmiş anlaşılan zamanlamaları bozuyor .
Eepromda hasar görmüş olabilir!

ustalarım bana yardım lütfen acil makinam AB84X makina üçgen işareti var oraya gelince duruyor bu nedendir normalmi? yoksa bir arıza mı ne yapmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sentetik ve yünlü yıkamalarda tüm makinalar çamaşırlarınıza zarar verilmemesi açısından suda bekletme yaparlar bu konuma geldiginde çamaşırlarınızın niteligine uygun programı ,yani ya sıkmayı yada su boşaltmayı seçmeniz gerekecektir .sıkılması sakıncalı çamaşıkları bu bu programlarda yıkayınız.

ustalarım bana yardım lütfen acil makinam AB84X makina üçgen işareti var oraya gelince duruyor bu nedendir normalmi? yoksa bir arıza mı ne yapmalı.
otomasyon

usta ben yazdığın cevabı anlamadım özür dileyerek tekrardan soruyorum benim de arkadasın gibi aynı problemim var bu ucgen işareti makinanın bir özelliği mi yoksa arızası mı var ben camasırı attım yarım saat üçgen işaretinde kaldı ben de kapattım acaba tamirciyi mi çagırsam yoksa biraz daha beklesem sıkmaya gecer mi?

Sentetik ve yünlü yıkamalarda tüm makinalar çamaşırlarınıza zarar verilmemesi açısından suda bekletme yaparlar bu konuma geldiginde çamaşırlarınızın niteligine uygun programı ,yani ya sıkmayı yada su boşaltmayı seçmeniz gerekecektir .sıkılması sakıncalı çamaşıkları bu bu programlarda yıkayınız.

Yukarıda yazdıgım sizin sözünü ettiginiz üçgen işaretinde makina tüm işlemleri tamamlamış stop konumundadır . makinanız içinde su var durumda sizin komutunuzu bekler .
sizin yapmanız gereken çamaşırlarınızın niteligine göreya su boşaltmaya yada sıkma programını seçmeniz gerekir
(çamaşırlarınızın niteligine göre) demekle sıkılması sakıncalı çamaşırlarınız varsa suyununu boşaltıp çamaşırlarınızı sulu olarak asarsınız .
Yok sıkılmasında bir sakınca yoksa sıkma konumuna getirip makinanızı çalıştırın makinanız sıkma işlemini bitirip stop noktasında duracaktır.

ustam, margarita 2000 çamaşır makinesi kullanıyorum makine bazen normal çalışyor, çoğu zaman da ilk başlangıçta kazan hiç dönmüyor, daha doğrusu sağa sola dönmeye çalışıyor ama yarıya kada geliyor tekrar ters yöne dönmeye çalışılyor ancak yarıya kadar gelip kazanı çeviremiyor. içinde çok az çamaşır olduğu halde bunu yapıyor. Bazende normal çalışıyor. Farklı proğramlarda denedim bazen çalışıyor bazende aynı arızayı yapıyor.
Bana acil bir yol gösterirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Margerita serisi makinalar seri motor kullamışlardır.
Motor bazen dönüp bazen dönemiyorsa fena temas akla gelmelidir.
Fena temasda motor kömürleri başta olmak üzere soketler kart üzerindeki roleler ve bacaklarındaki lehimlerin çürümesi, sık görülen arızalardır.

Yukarıdaki sırayı takip ederek kontrollerinizi yaparsanızz hata nedenine kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri