Marş Sorunu

arkadaslar merhabalar aracımda cok degisik bir sorun mevcut arabam sogukken marsa basamiyorum bastigim anda aku bosmus gibi gosterge isiklarim sonuyor panelden tirrr diye bi ses geliyo gosterge paneli sifirliyor ve araci vurdurup calistiriyorum bir kere calisinca gun icinde sorun vermiyor tek marsta calisiyor akum sifir sarj olmasinda da bir sorun yok. Mars motoru cok az donuyor ve aku bitmis gibi kaliyor donmuyor ama isiklar falan yaniyo aku dolu yani aslinda sorun nedir arkadaslar

kesinlikle akü yeni ise arkadaşın dediği gibi kutup başlarını kontrol et

Kutup baslari sıkı bayagı hareket etmiyo wd40 sıktım bu gün birde acaba kontak kaynaklı birşey mi diye düşünmeye başladım

Birazdan araç yanına ineceğim foto atayım sizlere

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akün yeni ve şarj ediyorsa. Çalışırken kesinlikle bağlantıdan akü kutup başları sıkı bağlıysa kutup başlarına bağlı olan kablo bağlantılarını sık düzelecektir

M
Kutup baslari sıkı bayagı hareket etmiyo wd40 sıktım bu gün birde acaba kontak kaynaklı birşey mi diye düşünmeye başladım

Birazdan araç yanına ineceğim foto atayım sizlere
Marş motoru komurleriniz bitmis marş motorunun baglantilarini kontrol edin kablo gevsemis olabilir deyilse komurlleri degistirtin duzelir

sadece tık tık diye ses gelmesi aynı zamanda otomatik arızası gibi görünüyor gece hafta aynı şikayetten aracı yaptırdım fiorino

mars motoru bakimi yaptirdim ondan zannettik once fakat sorun devam ediyor sanki mars motoru sıkısıyor yarim tur donuyo kalıyor aku tam dolu onda sknti yok ama sanki yeterince elektrik gitmiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri