Marş basiyor ama araç calismiyor

Kml 38

Üye
Merhaba aracım 94 şahin arabam normal marş basıyor fakat ateşleme bobininden distribitore giden kablo ateşleme yapmıyor. Arabam bir kaç sefer aynı arızayı yaptı.boboni yeni degistirdim ama sonuç yine aynı Araç bazen çalışıyor bazen hiç calismiyor sizce sebebi nedir. Hayırlı akşamlar

Bobinin - ucunu bir kabloyla şaseye kısa süre temas ettirip çektiğinde ateşleme oluyormu. Araç platinlimi elektronik eteşlemelimi.

131-dks-atesleme-bobin-mako%20(9)-460x460.jpg

- ucu (soldaki) şaseye değdirip çektiğinizde ortadan çıkan kablo ateşleme yapıyormu.

Buji ve buji kablolarına baktınız mı? Bu kablolar belli omaj değerinde olmalı veya çatlamışsa direk değiştirin.

Geçmiş olsun. Eski arabamda benimde başıma gelmişti. Ateşlemeyle beraber LPG gaz kesicisini de kontrol edin. Aşağıda resimdeki gibi birşey. Sık rastlanan bir arızadır. Araca sonradan röle takılmadıysa olabilir. Gaz kesiciye yeterli gerilim gelmediği için çekmez. Direkt aküden +artı uç alınıp röle yardımı ile kesiciye verilir.
Sorunu tespit etmek için akünün +artı ucundan gaz kesicinin +artı ucuna kablo yardımıyla elektrik verin. Dikkat edin -eksi uca vermeyin. Aracı çalıştırın. Çalışırsa röle takılması gerekir. Kablo sağlamlaştırın ve hemen LPG ustasına gidin. Çalışmazsa arıza başka yerden demektir. Ve bir de benzinde çalıştırmayı deneyin.
images.jpeg

Son düzenleme:
Bobin ucundaki sokete dokunduğunda araç tekliyor galiba sorun burda araba şu anda çalışıyor.ilginiz için teşekkürler.
Geçmiş olsun. Eski arabamda benimde başıma gelmişti. Ateşlemeyle beraber LPG gaz kesicisini de kontrol edin. Aşağıda resimdeki gibi birşey. Sık rastlanan bir arızadır. Araca sonradan röle takılmadıysa olabilir. Gaz kesiciye yeterli gerilim gelmediği için çekmez. Direkt aküden +artı uç alınıp röle yardımı ile kesiciye verilir.
Sorunu tespit etmek için akünün +artı ucundan gaz kesicinin +artı ucuna kablo yardımıyla elektrik verin. Dikkat edin -eksi uca vermeyin. Aracı çalıştırın. Çalışırsa röle takılması gerekir. Kablo sağlamlaştırın ve hemen LPG ustasına gidin. Çalışmazsa arıza başka yerden demektir. Ve bir de benzinde çalıştırmayı deneyin.Ekli dosyayı görüntüle 47970
İlginiz için teşekkürler kesiciye röle taktırmıştım

Bobin ucundaki soket kablolarini kontrol ettim. Çünkü araba çalışırken kablolara dokunduğunda sarsıntı yapıyordu. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor zannedersem birdaha aynı şeyi yaparsa sigorta paneli olabilir diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri