Manyetik senör ve start butonu ile mühürleme

merhaba elimde 1 sımesn sırus ve ona geçmeli bir termik var bunu normal mühürledim fakat birde manyetik sensör ile kesmem lazım yani kapak kaptıldığında manyetik sensör(NO) çalışacak ve start butonu ile mühürleme yapılacak manyetik sensör temas etmediğinde start almayacak bir yöntem denedim ama kesin sonuç alamadım. kontaktörde no nun çıkışı ile a1 girişi sensör üzerinden geçirmek sağlıklı olurmu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba elimde 1 sımesn sırus ve ona geçmeli bir termik var bunu normal mühürledim fakat birde manyetik sensör ile kesmem lazım yani kapak kaptıldığında manyetik sensör(NO) çalışacak ve start butonu ile mühürleme yapılacak manyetik sensör temas etmediğinde start almayacak bir yöntem denedim ama kesin sonuç alamadım. kontaktörde no nun çıkışı ile a1 girişi sensör üzerinden geçirmek sağlıklı olurmu.

manyetik sensor reed kontak mı, transistor (PNP-NPN) tip mi?

kumanda gerilimi nedir?

manyetik sensor reed kontak mı, transistor (PNP-NPN) tip mi?

kumanda gerilimi nedir?
XS612B1MAL2 model bir sensör pnp yada npn gibi bir ibare bulamadım yanlızca no yada nc olarak iki farklı model var kumandaya 380V 3 faz dan gelen fazlardan birine ek yaparak eenerji veriyorum

XS612B1MAL2 model bir sensör pnp yada npn gibi bir ibare bulamadım yanlızca no yada nc olarak iki farklı model var kumandaya 380V 3 faz dan gelen fazlardan birine ek yaparak eenerji veriyorum

belirttiğiniz sensor manyetik değil induktif yaklaşım sensorudur. kontaktör bobin geriliminin 230V AC olduğunu kabul ediyorum. zaten mühürlemeyi de yapmışsınız. sensorun kahverengi kablosuna faz verin. mavi kablosunu ise role bobininin A1 ucuna girin. rolenin A2 ucuna ise nötürü bağlayın. harici roleninin NO kontağını buton ile kontaktör arasına seri girin. devreniz hazır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri