manyetik kontak konusunda bilgiye ihtiyacım var

gkhankz

Üye
selamlar;
alarm sistemi kullanıyorum evde ancak panel girişi az olduğu için tek bir girişi boşta ve bu girişe 4 tane manyetik kontak bağlamayı düşünüyorum seri olarak. Panelden gelen kabloyu manyetik kontağın bir kablosuna bağlayıp, manyetik kontaktan çıkan kabloyu diğer manyetik kontak girişine ondan çıkanı sonraki kontağa şeklinde bağlayacağım son kontaktan çıkan kabloyu panelin gnd sine bağlayacağım ancak sorum şu
birden fazla manyetik kontak kullanımı cihaza zarar verir mi?
herhangi bir direnç takmam gerekir mi?
başka şekilde bağlantı yapmak mümkün mü?

merhaba. manyetik kontak akım çekmez o yüzden panele zarar vermez. istediğiniz sayıda bağlayın. Fakat hatırlatmakta fayda var kontaklarınız no ise paralel nc ise seri bağlı olmalı. kolaygelsin

teşekkür ederim cevabınız için.
kontağı multimetre ile ölçtüğümde kontak ayrı iken kısa devre olmuyor
manyetik kontak ile karşılığını birleştirdiğimde (yani pencerenenin kapalı olması durumunda ) kısa devre uyarısı veriyor.
NC olduğunu düşünüyorum doğru mudur?

Dogrudur

manyetik kontakları panelinizin bağlantı şekline göre bağlayabilirsiniz yada bağlayamazsınız yani kontrol paneliniz dirençli bağlantıya göre programlanmışsa panelinizin modeli kaç kohm direnci destekliyorsa o direnci bağlamak zorundasınız ama bu durumda bile aynı zon girişine birden fazla dirençli manyetik kontak bağlarsanız bütün manyetik kontaklar açıldığında panel farklı bir direnç göreceği için panel alarm çaldırabilir bu yüzden panelin desteklediği dirençleri ve her zone girişine bir tane manyetik kontak gelicek şekilde bağlamanız gerekir.Eğer paneliniz nc olarak tanımlanmışsa istediğiniz kadar manyetik kontağı panele seri olarak bağlayabilirsini ama bu seferde alam çaldığı durumda hangi manyetik kontağın alarm verdiğini anlayamazsınız

bağlantıyı yaptım tek zona 5 kontak bağladım şuan için sıkıntı yok. muhtemelen nc panel

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri