Manyetik Kireç Önleyiciler

ersagun40

Üye
Arkadaşlar, çamaşır makinalarının su girişine takılan manyetik kireç önleyicileri deneyeniniz oldu mu? Gerçekten etkili mi?

manyetik kireç önleyicileri çamaşır makinalarında ve bulaşık makinalarında etkili olduğunu söyleyebilirim.Bulaşık makinalarında cam bardaklarda beyaz çizik gibi kireç izi kalmıyor.Aşırı kireçli sularda(kuyu suyu) nekadar etkili olur bilmiyorum.

merhaba olur ama gecıcı sure yanı bellı bır sure sonra ozellıgını yıtırıyor

Mıknatıs mı bozuluyor?
Ben de düşünüyorum. Önerisi olan varmı?

Çamaşır makinesi sıcak su girişine;
5cm lik kromajlı boru tipi 24bin gauss manyetik gücü olan kireç çözme aparatı satın almayı ve takmayı düşünüyorum.
Görüş ve Önerileriniz i bekliyorum.

Çamaşır makinesinde; toz deterjan kullanıyorsanız kireç sorunu olmaz. Hele borakstan uretilen bir çeşitse (etimatik, boron vs) hiç olmaz.
Sıvı deterjan kullanıyorsanız yarım çay bardağı çam.sodası eklerseniz hem beyazlardaki sararma hem de makine kireçlenme derdi olmaz.
(1984 yılından beri kullandığımız Beko makinenin ısıtıcısında en ufak bir kireçlenme yoktu)
Bulaşık makinelerinde zaten reçineli kireç giderme sistemi vardır. Tuzu olup ayarı da düzgünse sorun olmaz.
Deniz kenarı veya çakma suyu (yani yükzek kireçli) kullanıyorsanız 3 ayda bir makineleri en yüksek sıcaklıkta boş çalıştırıp 1 çay bardağı limon tuzu ekleyin. Kireç kalmaz.

manyetik kireç önleyiciler asla suyun içindeki kireç miktarını düşürmez yada azaltmaz., yaptığı manyetik etki ile kireç partiküllerinin sivri formasyononu bozup yuvarlak hale getirmektedir (kabaca tarifi bu) ve bü kireç partikülleri cam, tabak kase gibi malzemeleri çizemez. tecrübe ile sabittir.

manyetik kireç önleyiciler asla suyun içindeki kireç miktarını düşürmez yada azaltmaz., yaptığı manyetik etki ile kireç partiküllerinin sivri formasyononu bozup yuvarlak hale getirmektedir (kabaca tarifi bu) ve bü kireç partikülleri cam, tabak kase gibi malzemeleri çizemez. tecrübe ile sabittir.
Yani bulaşık makinaları için daha uygun diyorsunuz.

ben şebeke girişine kendi yaptığım manyetik önleyiciyi taktım ketle bile kireç tutmuyor
Alışveriş sitelerinde su borusuna Dıştan takılan güçlü neodyum villa tipi bir modele rastladıydım. Basit ama Çok tuzlu bir fiyatı vardı.
Sizin yaptığınız uygulamadaki malzemeler neler?
Merak ettim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri