Manyetik Kireç Önleyiciler

ben Şebeke girişine kendi yaptığım manyetik önleyiciyi taktım ketle bile kireç tutmuyor
üstad yaptığınız uygulama manyetik alet nasıl bir şeyden yaptınız mesela bilgisayar hard diskten çıkan mıknatıslar yeterli olurmu fikirlerinizi bizimle paylaşırmısınız. teşekkür ederiz

Moderatör tarafında düzenlendi:
üstad yaptığınız uygulama manyetik alet nasıl bir şeyden yaptınız mesela bilgisayar hard diskten çıkan mıknatıslar yeterli olurmu fikirlerinizi bizimle paylaşırmısınız. teşekkür ederiz

evet hdd neodyumlarını kullandım, ikisi de aynı eş değerdeydi, artı-eksi karşılıklı gelecek şekilde elektrik bandı ile pvc boruya bantladım sonra sıfır sıkıntı
Alışveriş sitelerinde su borusuna Dıştan takılan güçlü neodyum villa tipi bir modele rastladıydım. Basit ama Çok tuzlu bir fiyatı vardı.
Sizin yaptığınız uygulamadaki malzemeler neler?
Merak ettim.
nete her zaman giremiyorum özür dilerim
hdd neodyumlarını kullandım, ikisi de aynı eş değerdeydi, artı-eksi karşılıklı gelecek şekilde elektrik bandı ile pvc boruya bantladım sonra sıfır sıkıntı
sıcaklık faktörünü dikkate almazsak 100 yıl filan Türkiye'da insan ömrü 70 yıl filan sanırım uzun süre idare eder.

Son düzenleme:
Suyun içerisindeki kireci almazsanız su arıtılmış olmaz mı

Suyun içerisindeki kireci almazsanız su arıtılmış olmaz mı
o zaman da suyun kalitesi bozulur, bu demek değildir ki her kireçli su sağlıklıdır yada sağlıksızdır. uygun oran iyidir ama kriterler değişken iken buna hem karar vermek çok zor hem de bulmak çok zor, bu yüzden ev aletlerini korumak için bunları yapıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri