Mantra nedir?

olumlama gücü, sadece hiduizm de değil, budizm inancında çağırmaktır çekmektir. (iyiliği, gücü, pozitif enerjiyi, gücü) çeşitli aşamaları ve düzeni vardır. örneğin her gün aynı saatte aynı süre ile minimum zaman zorunluluğu vardır.
İşte bilimsel bir yanıt.
İyiliği, gücü, pozitif enerji çağrılabiliyorsa, bilimsel bir açıklaması da olabilir.
Keza sadece hinduzm veya budizm olarak değil de, tüm dinlerde ele alabilirmiyiz.
Örneğin islamiyette 5 vakit namaz kılınırken, ruhani bir olgudan da bahsedebilirmiyiz?
İnsan neden Dua eder sorusu ise çok geniş bir skalada değerlendirilebilecek bir şey.Bir ucu bir şeyi kişisel olarak arzu etmeye dayanırken bir ucu (H.z Ebubekir duasıdır) müslümanlara cehenneme girmeye yer kalmasın kadar diğer insanlara dayanabilir,sağlık için olur korkudan emin olmak için olur ama nihayetinde bir yaratıcıdan yardım istemektir ve acziyeti itiraftır dua.

Benim bildiğim böyle. İnş. yanlış bir şey yazmamışımdır (yanlış kısımları düzeltirseniz sevinirim)
Gayet doğru.
Bazı gerçeklere karşı zayıf kalırsak. yaradan'dan yardım istemek zorunda kalırız.
Hatta bazen o kadar aciz kalırız ki, batıl inançlara doğru bile yönlendirilebiliriz.
Bunun bir örneğini ben yıllar önce yaşamıştım.
Erzurumda görev yaptığım yıllarda zamanı gelince memleketime tayin istemiştim. Ancak tayin isteğim bir türlü olmamıştı.
Yerli halktan edindiğim bilgilere göre...
Orada bulunan bir türbeyi ziyaret etmezsem, tayinimin asla olamayacağını, olsa bile bir süre sonra yeniden geleceğimi anlatmışlardı.
Bir arkadaşım buna inanmış olacak ki, birgün o türbeyi ziyaret etmiş. 6 ay sonra tayini çıktı :D
Birkaç ay sonra ben de çaresizlikten o türbeyi ziyaret ettim. 1 sene geçmeden benim de tayinim çıktı :D

inanarak yaparsan çekiyor, iş yeri komşum servis sahibi narsist bir hatun vardı, her gün olumlama yada mantra yapardı, ve söylerdi kimse ona inanmazdı " göreceksin bak abi, borçlarımı bitireceğim, araba alacağım ve çocuğum olacak" derdi. ve dediklerinin hepsi de oldu. önce kocasını boşadı, sonra borçlarını ödedi, araba aldı. yeniden evlendi şimdi nur topu gibi bir oğlu var. ama eli kulağında bir kaç yıla kalmaz bu kocasını da boşar.

Son düzenleme:
çok NAR yiyenlere NAR'sist
çok DUT yiyenlere DUT'ist deniyormuş galibam. zannımca, wada ben öyle zannediyorumdur.
Hapı yuttuk.
But yiyenleri ve sevenleri karıştırmayalım. Çünkü ben tavuk budunu çok severim.
Bundan dolayı bana da BUD'İST demesinler sakın :D

nasıl benim aklıma gelmez. aklıma limon sıkayım...
Bütün bir tavuk haşlanmış.
Bir süre dinlenerek uygun sıcaklığa gelmiş.
Tencereden bütün tavuğu alıp butlarını ayırıyorsun.
Kopan budu derileri sallanırken uçlarından itibaren mideye indiriyorsun.
ŞAPIIRRTT

Bütün bir tavuk haşlanmış.
Bir süre dinlenerek uygun sıcaklığa gelmiş.
Tencereden bütün tavuğu alıp butlarını ayırıyorsun.
Kopan budu derileri sallanırken uçlarından itibaren mideye indiriyorsun.
ŞAPIIRRTT
afiyet olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri