Mantarhane Otomasyon ve Klima

Gokturk33

Üye
Merhaba arkadaşlar bende mantarhanemde 24btü lük arçelik marka klima taktım. Klimayı otomasyon panosuna fişle takıyorum. Klima kumandasını kullanmamak için kapağını açıp direk çalıştırıyorum.( klimacı böyle yaparsan hep 22derecede çalışacağını söyledi benimde işime geliyor zaten). Şimdi sıkıntımı şöyle izah edeyim. Otomasyon panosunda sıcaklığı 20 derece ayarlıyorum ve klimayı çalıştırıyor. Mantarhaneden evime çıkıyorum tv yi açıyorum klimadan puffffff diye bir ses geliyor ve sıcak üflemeyi kesiyor soğuk üflüyor sanıyorum 15 derecede vs çalışıyordur çünkü otomasyon panosunda öyle gösteriyor. Bunun nedeni voltaj düşüklüğü mü ? Hadi voltaj desek neden komple kapatmıyor da soğuk üflüyor ? Yada evdeki diğer cihazları neden kapatmıyor ? Bu eve gelen elektrik acaba sadece klimaya mı gıcık

Ekli dosyalar

• F245CFC4-A6BD-4C1F-8BF2-6B474CCED493.jpeg
    F245CFC4-A6BD-4C1F-8BF2-6B474CCED493.jpeg
    216.4 KB · Görüntüleme: 10
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abi dediğini pek anlamadım yani daha kısa ve öz yazabilirsen yardımcı olalım. Klimayi soğutmak amaçlı mı istimlak amaçlı mı kullanıyorsun. Kumandası cihazin ne yapacağı belli olmaz. Kumanda olursa iyi olur. Klima otomasyondan bağımsız doğru mu. Senin oradan yapacağın isi ayarı klimayi bağlamaz. Klimayi set ettiğin değer önemli. Kompresör çalışıyor mu dış ünite de ki. Hava sıcaksa cihaz ısitmaya geçmez. Detay verirsen bi daha kafa yoralim.

O klima mantar uretimi icin uygun degil.

Bence bosuna vakit harcamayin derim.

Soylediginiz tepki cihaz mod degistiriyor ise deftost yapiyor gibi görünüyor.

Voltajın düşmesinden defrost olur mu ?

Olmaz. De frost cihazin dış ünitesinin karlanmasi ve bu karı eritmek için sistemin tersine çalışması demek. Isıtma konumun da de frost yapar sadece. Sensör arizasi var ise de frostta kafasına göre girebilir

Dışarısı 10-15derece yani dış ünite buzlanma gibi birşey mümkün değil. Sıcak çalışan klima voltaj düşmesinden dolayı soğuk üflemeye başlar mı peki ?

Serkan abinin dediği gibi gaz eksik olabilir. 4 yollu sıcağa geçmiyor olabilir. Belki kart bile sorunlu olabilir kafasına göre soğuğa geçmesi gibi. Gaz tamsa diğer sebeplere bakmak lazım. Borularda karlanma var mi

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri