Manometre Hakkında Bilgi

Üstadım merhaba öncelikle 410 a gazın içeriğini açıklamak istiyorum r32 ve r125 gazların birleşiminden oluşuyor ve r125 r32 den daha ağır bir gaz kaçak durumunda r32 daha hafif olduğu için öncelikle o kaçıyor. Anlıyacağınız gazın oranı değişiyor bunun üstüne takviye yaptığımızda da oran aynı olacak yani değişmeyecek. Bu da klimanın performansını olumsuz yönd etkiliyor. Bunu biz bir çok cihazda denemesini yaptık sonuç olumsuz. İlk performansını kesinlikle yakalayamıyoruz, ancak klima gazı boşaltılıp minimum 30 dakika vakum yapıldıktan sonra (5 metreküplük vakum pompası ile) gramajında gaz verilirse değerleri yakalayabiliyoruz. Hele hele inverter cihazlarda kesinlikle yeniden gaz şarjı şart sebebide biliyorsunuz bu cihazlar motor devrini kendisi otomatik tayin ediyor ve gaz yoğunluğuna göre devrini azaltıp çoğaltıyor bu dengeyi tutturmak baya bir mesele bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Son olarakta 22 manifoltla 410 a gazın basıncını ölçme girişiminin mizahi bir açıdan değerlendirmek isterim(bir abimizin lafı) 10 kg kadar tartan bir teraziye 15 kg koyup nasıl tartarsınız :)

Not: Karışım gazlar kesinlikle likit olarak şarj yapılmalı içeriğindeki gazın oranı sisteme şarj yapılırken değişmemesi için saygılar.

ustam yorum ve tecrübelerinipaylaştığın için teşekkürler...
yarın bir 410 gaz şarjım vardı açıkçası üstüne ilave yapmayı düşünüyordum ama yazdıklarından sonra boşalt doldur yapacağım...
birde şu inventerler ile ilgili bir sorum olacak..bir 410 gazlı lg marka 12ooo lik inventer klimam var testte .. 4 yollusunu değiştirdim.cihazda mekanik çekvalf var ve görevini görüyor.. cihaz soğutmada ortam sensörünü kandırdığımızda sorunsuz çalışıyor.. ama ısıtmaya aldığımızda yaklaşık 33 34 barda çalışıyor ve yaklaşık 10 dakika sonra duruyor gaz şarjını vakum ve terazi ile garmajında yapmamıza rağmen bir türlü adam gibi ısıtmada çalıştıramadık..bu gün kondanserlerini yıkadım yarın sabah yeniden kurup tesete alacağım bakalım ne olacak...
sevgiler
saygılar hakan

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ustam yorum ve tecrübelerinipaylaştığın için teşekkürler...
yarın bir 410 gaz şarjım vardı açıkçası üstüne ilave yapmayı düşünüyordum ama yazdıklarından sonra boşalt doldur yapacağım...
birde şu inventerler ile ilgili bir sorum olacak..bir 410 gazlı lg marka 12ooo lik inventer klimam var testte .. 4 yollusunu değiştirdim.cihazda mekanik çekvalf var ve görevini görüyor.. cihaz soğutmada ortam sensörünü kandırdığımızda sorunsuz çalışıyor.. ama ısıtmaya aldığımızda yaklaşık 33 34 barda çalışıyor ve yaklaşık 10 dakika sonra duruyor gaz şarjını vakum ve terazi ile garmajında yapmamıza rağmen bir türlü adam gibi ısıtmada çalıştıramadık..bu gün kondanserlerini yıkadım yarın sabah yeniden kurup tesete alacağım bakalım ne olacak...
sevgiler
saygılar hakan
merhaba üstadım bu cihaz arıza kodu veriyormu?dış ünitede veya iç üninetede bazı durumlarda ikisinde birden arıza kodu verir bilginize.

merhaba üstadım bu cihaz arıza kodu veriyormu?dış ünitede veya iç üninetede bazı durumlarda ikisinde birden arıza kodu verir bilginize.
sevgili üstadım
cihazın iç veya dış kartında herhangi bir arıza kodu vermiyor..
,dediğim gibi cihaz 33 35 bar arasında çalışıyor yanlız bir husus dikkatimi çektiki paylaşmak isterim...
komp basınç borosonda bulunan sensörü çıkardığımda cihaz ısıtma konumunda devreden çıkmaksızın çalışıyor yerine takıncada en fazla 10 dakika sonra duruyor... sanıyorum sensörde sorun var omajını bilmediğim için sadece tahminde bulunuyorum
sevgi saygılar hakan

sanırım sensör arızası kompresör basınç borusu sıcaklığı 120 dereceyi geçerse kompresörü korumaya alması gerek aksi taktirde arızalı demektir.iyi çalışmalar.

bymehdix
user-online.png
dostum tablo icin cok tesekkurler

Husnuhan duz diyiyor.410 jsarj ederken sistem vakum olunarak yeniden vururlmali.410 gaz sarj ederken awagidakilara dikkat etmek lazim.

yukarıdaki tablonun 24000 lük ısıtma barları sanki yanlış yazılmış gibi
ne dersinizi meslektaşlar doğrumu düşünüyorum..

ayarlara göre bakmak lazım

çok faydalı bilgiler teşekkür ediyorum paylaşan arkadaşlara

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri