Malzeme satış otomasyonu, programı için hangi teknolojileri kullanmam gerekiyor?

dert36

Üye
İkinci El Malzeme Satış Otomasyonu :

Sistem yöneticisi, sisteme malzeme kategorileri oluşturulabilecektir. Kategoriler ağaç olarak oluşturulacaktır. Sisteme üye olan kullanıcılar açık artırma usulünde ikinci el malzemelerini satışa çıkarabilecektir. Alt yöneticiler sisteme üyeleri yasaklayabileceği gibi, açık artırmaya çıkarılmış ürünleri sistemden kaldırma yetkisine sahip olacaktır. Sisteme normal kullanıcılar üye olarak hizmet alabilecektir. İki türlü üye şekli mevcuttur. Açık artırmaya çıkma yetkisi birinci tür kullanıcılara verilmiştir. İkinci seviye kullanıcılar ise, sadece malzeme alabilecekleridir. Birinci tür üyelikler için, çevirim içi başvurunun onaylanması gerekmektedir.

Şöyle bir otomasyon programı var.

1.) Ben bu otomasyon programını yazmak için sadece C++ ve veritabanı üzerine mi yoğunlaşmam gerekiyor?
2.) C++ ile hangi veritabanı kullanmam gerekiyor?
3.) Sizce bu programın arayüzünü linux için QT ile mi yapmalıyım? Windows sürümü için de QT kullanabilir miyim?
4.) Böyle bir otomasyon programının yapılmış örnekleri var mı? varsa bana da gönderebilir misiniz?

Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler. Saygılarımla

Şöyle bir otomasyon programı var.

1.) Ben bu otomasyon programını yazmak için sadece C++ ve veritabanı üzerine mi yoğunlaşmam gerekiyor?
2.) C++ ile hangi veritabanı kullanmam gerekiyor?
3.) Sizce bu programın arayüzünü linux için QT ile mi yapmalıyım? Windows sürümü için de QT kullanabilir miyim?
4.) Böyle bir otomasyon programının yapılmış örnekleri var mı? varsa bana da gönderebilir misiniz?

Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler. Saygılarımla

3) qt cross compiler windows icinde derleyebilirsin.
Muhtemelen sadece benim gibi c++ bildiginizden dolayı böyle bir seçim yaptınız. SiZinde bildiğinizden bu tür projeler c# gibi dillerle yazılıyor. Tabi c++ ile niye yazılmasın hele bir de qt varsa.
Kolay gelsin.

3) qt cross compiler windows icinde derleyebilirsin.
Muhtemelen sadece benim gibi c++ bildiginizden dolayı böyle bir seçim yaptınız. SiZinde bildiğinizden bu tür projeler c# gibi dillerle yazılıyor. Tabi c++ ile niye yazılmasın hele bir de qt varsa.
Kolay gelsin.

Teşekkür ederim :) c++ hakkında hiç bilgim yok. sadece programlama temelim biraz var. C# ile daha kolay yazılacağını biliyorum ama C#'ı öğrenmek istemediğimden dolayı C++ ile yapmak istiyorum. c++ ile qt iyi bir seçim mi olur? daha iyisi var mı windows ortamı için ?

Teşekkür ederim :) c++ hakkında hiç bilgim yok. sadece programlama temelim biraz var. C# ile daha kolay yazılacağını biliyorum ama C#'ı öğrenmek istemediğimden dolayı C++ ile yapmak istiyorum. c++ ile qt iyi bir seçim mi olur? daha iyisi var mı windows ortamı için ?

Eğer c++ ile yazacaksan qt ile geliştirmen daha kolay. visual studio ile de geliştirebilirsin ama mfc sınıflarını öğrenmen kolay değil,
C++ için şuan en iyisi qt.
Qt için de şöyle bir kanal önerebilirim.
Computer Training - More Videos coming soon - YouTube

Tabi c++ ile yazılım geliştirmenin zor yanları var. Bazı kavramları anlamak için 4-5 sene geçmesi gerekebilir :)
Ama qt ile hemen basit şekilde sürükle bırak ile uygulama geliştirebilirsin. Zaten qt nin zevki orada.

Database ile işim olmadı, qt deki qsql i bilmiyorum

Eğer c++ ile yazacaksan qt ile geliştirmen daha kolay. visual studio ile de geliştirebilirsin ama mfc sınıflarını öğrenmen kolay değil,
C++ için şuan en iyisi qt.
Qt için de şöyle bir kanal önerebilirim.
Computer Training - More Videos coming soon - YouTube

Tabi c++ ile yazılım geliştirmenin zor yanları var. Bazı kavramları anlamak için 4-5 sene geçmesi gerekebilir :)
Ama qt ile hemen basit şekilde sürükle bırak ile uygulama geliştirebilirsin. Zaten qt nin zevki orada.

Database ile işim olmadı, qt deki qsql i bilmiyorum

Çok yardımcı oldunuz. Allah razı olsun. Teşekkür ederim :) O zaman c++ ve qt ile başlıyorum. Sağolun :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri