Maliyeti Düşük Bir Isıtıcı?

frekans54 bey çok enerji yakar mı bilmem ama bu evin içindeki oksijeni tüketebileceğini hiç sanmıyorum, katalitik değil ki bu oksijen yaksın, benim bildiğim tüm klima sistemleri kapalı çevrim çalışır, ortamla sadece ısı alışverişi yapar. Daha iyi bilen arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Merhabalar,
rezistif ısıtıcılar 3 birimlik enerji harcayıp bir birimlik ısı enerjisi verir.Klimalar ise 1 birimlik enerji harcayıp 3 birimlik ısı enerjisi verir.İnveter kontrollü klimalar ise verim yönünden mükemmel olup tek sıkıntıları sera etkisi oluşturduğundan ısıtmada aksamalara sebep olmaktadır.yani her ne olursa olsun klima en uygun seçimdir.ancak verim hesabını ve montaj yeri ile şeklini çok iyi seçmek gerekmektedir.klasik klimalar ile bu güne kadar -15C de dahi olumlu sonuç alındığını gördüm.fakat defrosta sıkça girdiğinden mevcut ısıyı kendini eritmede kullanmak zorunda kalmaktadır.bunu önlemek için ise dış üniteyi her hangi bir şekilde ısıtmak gerekiyor bu sıcak su olabilir ilave rezistans olabilir ki bilinçli kullanımla size çok aşırı bir maliyet getirmiyor.mobil yada split klimaların ortamdaki oksijeni yakarak yok etme gibi bir yeteneği yoktur çünkü rezistif çalışmazlar sadece dış ortamdaki ısıyı kullanılan gaz ile iç ortama taşırlar.böyle bir yetileri olmuş olsaydı kullandığınız buzdolabından ötürü de aynı şeyleri yaşardınız.çalışma mantıkları tamamen aynıdır.eğer klimayı sırf ısıtma için kullanacaksanız iç üniteyi kalorifer mantığıyla pencere altına takarsanız evinizi tabandan ısıtmış olursunuz ve buda size çok katkılı olur.en azından ilk önce ayaklarınız ısınacağından psikolojik olarak rahatlarsınız.
seçeceğiniz ürün ne olursa olsun bilinçli seçmeniz lazım.ezbere safsatalara itibar etmeyin çünkü bu ürünler en çok satılan ve kullanılan ürünler.
umarım fikir verebilmişimdir.

kolay gelsin

klima seçimi kapasite hesabıyla doğru orantılıdır yani kapasite hesabı dogru yapılırsa (hacme göre seçilirse )hacmi zamanında soğutup ısıtacağı için vaktinde otomatik yapacaktır yani kapasite hesabı doğru yapılmış bir split klima ile mobil klima arasında elektrik tasarrufu yada sarfiyat bakımından hiçbir fark yoktur split klimanın 9000 btu olan kompresörü ne elektrik tüketiyorsa aynı alandaki 9000 btu mobil klima da aynı elektriği tüketir içerideki oksijeni tüketme meselesine gelince bütün klimalar ortamdaki havayı sirküle eder içeriden dışarı yada dışarıdan içeri hava girişi olmadığı sürece oksijen nereye kaybolacak? yada nasıl oluşacak aradaki mobil klimanın oksijen tüketilme dediği olay şudur kondanser emiş havası ortamdan çekilir dışarı verilir oksijen değil olduğu gibi hava atılır inanın emiş debisi kadar hava zaten kapı altları vb yerlerden zaten ortama gelmektedir size tavsiyem şu olur kulaktan dolma yalan yanlış bilgiler yerine üreticilerin kendisinden bu bilgileri almanız bu sayede hem içiniz rahat eder hem de sağlıklı bilgi elde edersiniz pek çok firma vardır mail atın yada bi telefon edin ücretsiz keşif yapmaya kadar pek çok hizmetleri mevcut saygılar bizden hocam

arkadaşlar bilmiyorum doğru sayfayamı yazıyorum ama yınede bilgilerinize danısmak ıstıyorum parlak fıkırlı arkadaslardan yardım ıstıyorum.. maaliyeti düşük bir ısıtıcı yapmak ıstıyorum malum piyasadakı fanlar elektrık sobaları 4-5 amper altı veya ustu sonucta yuksek amperlerde akım cekıyorlar faturada da kilit durumu oluşuyor :) az yakan maaliyeti ucuz bı sıstem kurmak ıstıyorum bu fanlıda olabılır farklıda olabılır yada fiyatı ucuz ısıtıcı bi cihaz varmı tek odayı ısıtıcak odam da taş çatlasın 4-5 metre kare.. yorumlarınızı beklıyorum. teşekkürler

madem 4 5 m2 odanız ayrıca kira imiş kumtel veya başka markaların 2li 3lü elektrikli sobalarından kullan.hem taşıması kolay hemde tam mobil

arkadaşlar klımaların 1 birimlik enerji harcayıp 3 birimlik ısı vermesinde dış ortam sıcaklığının etkisi yokmu saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri