Maliyeti Düşük Bir Isıtıcı?

engn_baba

Üye
arkadaşlar bilmiyorum doğru sayfayamı yazıyorum ama yınede bilgilerinize danısmak ıstıyorum parlak fıkırlı arkadaslardan yardım ıstıyorum.. maaliyeti düşük bir ısıtıcı yapmak ıstıyorum malum piyasadakı fanlar elektrık sobaları 4-5 amper altı veya ustu sonucta yuksek amperlerde akım cekıyorlar faturada da kilit durumu oluşuyor :) az yakan maaliyeti ucuz bı sıstem kurmak ıstıyorum bu fanlıda olabılır farklıda olabılır yada fiyatı ucuz ısıtıcı bi cihaz varmı tek odayı ısıtıcak odam da taş çatlasın 4-5 metre kare.. yorumlarınızı beklıyorum. teşekkürler

elektrikle en ucuz ısınma şekli klimadır...rezistans sistemiyle tasarruflu ısınma diye bir şey olmaz ...

en ucuz ısıtıcı yalıtımdır

kira da oturuyorum. ev sahıbınınde pek yanasıcagnı sanmıyrum

çünkü klima rezistanslı bir ısıtıcı degildir...ısıtma işlemini rezistansla degil gaz çevrimiyle yapar...elektrigi gaz çevrimi ve ısı dagıtımı için kullanır ve normal rezistanslı sobalara göre yaklaşık yüzde elli daha az elekrtik tüketir...

inverter klima alırsın üst sınıf klima alırsan -25 derecelerde ısıtma yapabilen klimalar mevcut bu şekilde ucuza getirebilirsin yada birkaç senedir piyasada olan mobil klimalar var bunların kompresörü içeride olduğu için kışın da ısınabilirsin kondanser havasını dışarı atan borusunu saymazsak montaj derdide yo gibi birşey

Merhaba konuyu alakasız bir yerde başlattım sanırım ama derdimi anlatmak zorundayım Mobil klima almak istiyorum kullanacağım
yer yalıtımsız ev Acaba mobil klima işimi görür'mü?Görürse marka tavsiyeniz olabilirmi Özür diler saygılar sunarım.

estafurullah sorularınıca cevap bulabiliyorsanız forumda ne mutlu bize... bina yalıtımsız olunce her çeşit ısınma aracında enerji kaybı yaşarsın kapasite biraz daha yüksek tutulursa ihtiyacını karşılar klimalarla alakalı 2 püf nokta piyasada bulunan ucuz klimalar dış ortam ısısı 4 derece ve altına düştüğü zaman ısıtmada sorun yaşar ve her zaman aynı kapasitede çalışır mobil klimanın bunlardan avantajı kompresör ve kondenser ünitesi içerde olduğu için ve iç ortam ısısı daha sıcak olduğu için ucuz klimalara göre 2 kat daha iyi ısınırsın klimayla ısınabilirmisiniz evet bunun için biraz daha fazla para harcarsanız inverter bir ürün alırsınız ayrıca bazı markalar -25 dış ortam sıcaklığında dahi ısıtma yapabiliyor bu şekilde araştırma yaparsanız bi sonuç çıkar karşınıza mobil klima ucuz split klimalra karşı daha iyi performans verir

Son düzenleme:
Hellboy_tr27 hocam Aklımda hep bir mobil klima almak vardı sizde bana mobil klimaların avantajlarını anlattınız (sevdirdiniz)
Piyasaya çıktım sorayım dedim moralimi bozdular çok elektrik yakıyormuş ev içindeki oksijeni tüketiyormuş falan filan
Bu söylediklerine inanmadım Son defa sizden bilgi alabilirmiyim Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri