Maksimum halka gerilimi

Umut Koca

Üye
Enerji dağıtımı dersi için aldığım ödev arkadaşlar maksimum halka gerilimi hesabı nasıl yapılır yardımcı olur musunuz ?

Arkadaşım o ödevi sana veren hoca ödevi vermeden önce neyin nasıl yapılacağını eminim öğretmiştir. Ya okulu ekmişsin yada kafa bi yerlere gezmeye gitmiştir. Sana zahmet olacak ta su dersleri bı kontrol et hoca ne yazdırmıştır. Bende merak ettim şimdi.

Dersde devamsızlık yapmıyorum hoca herkese konu isimleri verdi yani bi açıklama bişey yapmadı. Derste tuttugum notlardan da baktım herhangi bir buna benzer bişey yok.

Konu Enerji dağıtımsa Halka kelimesinin karşılığı ring şebekedir. Gerilim hesabı da gerilim düşümü hesabıdır.
Ring şebekelerde tek koldan en uzun mesafede (en kritik durum) için hesap yapılır, max gerilim düşümü oluşur. Benim anladığım bu. Soru size bu şekilde verildiyse pazar bulmacası çözdürür gibi ödev veren hocaları da buradan esefle kınıyorum !

Konu Enerji dağıtımsa Halka kelimesinin karşılığı ring şebekedir. Gerilim hesabı da gerilim düşümü hesabıdır.
Ring şebekelerde tek koldan en uzun mesafede (en kritik durum) için hesap yapılır, max gerilim düşümü oluşur. Benim anladığım bu. Soru size bu şekilde verildiyse pazar bulmacası çözdürür gibi ödev veren hocaları da buradan esefle kınıyorum !
Enerji dağıtımı denince tüylerim diken diken oldu . Okulda ne kabus dersimizdi :) Gül KURT hocamızın da ellerinden öpüyoruz :)

Esra Kandemir de bizim sınıfta çok kafası çalışan bir arkadaştı . Maşallah doktor olmuş .
Şimdiki aklım olsa okulda it gibi ders çalışır bende asistan olmaya çalışırdım . O zaman aklımız kafamızdan bir metre yukarıda geziyorduk . Gençler bilse , yaşlılar yapabilse diye bir laf var . Geçen zaman geri gelmiyor .

Son düzenleme:
Esra Kandemir de bizim sınıfta çok kafası çalışan bir arkadaştı . Maşallah doktor olmuş .

Şimdiki aklım olsa okulda it gibi ders çalışır bende asistan olmaya çalışırdım . O zaman aklımız kafamızdan bir metre yukarıda geziyorduk . Gençler bilse yaşlılar yapabilse diye bir laf var . Geçen zaman geri gelmiyor .

Değerli Hocam Nuran YÖRÜKEREN'in dersinde baraj türbinlerini anlatmıştım tepegözde çok beğenmişti. Ders çıkışı Hakan sen üniversitede kal sana her türlü destekte olurum demişti sağolsun. Yok hocam ben özel sektörde çalışacağım demiştim. Hayatımın en büyük kaybını o gün yaşadım :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri