Makita profil kesme motor sorunu

garabatak

Üye
selam arkadaşlar elektrik konusunda pek bilgim yok dükkana 2 el bir profil kesme maki-nası aldık ve bazı sorunlar oldu

1. motor ilk tetiğe bastığımızda çalışır gibi oluyor ve sigorta atıyor bazen atmıyor sigorta 16amper. Dükkanda trifaze piriz var oradan bağlayınca atma falan yok.

2. sorun ize makine çok sesli çalışıyor bütün rulman ve bakımı yapıldı sesli olması normal mi makinenin üzerinde 2000w yazıyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
220 ile
trifaze prize monafaze hat çekip bağladığımda atma olmadı ama makina çok sesli çalışıyor

Kollektoru temizleyip kömürleri değiştirin.

Bazı kesme makinelerinde kondansatör bulunur sizinkinde varsa saglam olup olmadığını kontrol edin

Trifaze çektiğiniz hattan notr e mi bagladiniz toprağa mi bagladiniz kontrol edin notr e bağlanması gerek

Kollektoru temizleyip kömürleri değiştirin.

Bazı kesme makinelerinde kondansatör bulunur sizinkinde varsa saglam olup olmadığını kontrol edin

Trifaze çektiğiniz hattan notr e mi bagladiniz toprağa mi bagladiniz kontrol edin notr e bağlanması gerek
Kıymetli Arkadaşım inan sana cevap verenler ben de dahil problemine yardımcı olmak istiyoruz ? Ben ne yaptığını inan anlıyamıyorum. Motora 380 v mu verdin ? Orda atan sigorta burda neyi değiştirdinde atmıyor ? Sıkıntı yok uzun uzun yaptıklarını yaz yada çizerek anlatabilir misin? Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri