Makineden gelen garip tıkırtı sesi?

Murat_kar

Üye
Yeni aldığımız makine 1 ay içinde yıkama esnasında bu tıkırtı şeklinde sesi çıkartmaya başladı. Makine dinlendikten sonra ses kesiliyor yıkama başladıktan yarım saat sonra tekrar bu ses duyuluyor, bana motor yada kazan rulmanları sorunlu gibi geldi uzman arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa memnun olurum iyi forumlar.

Bu makine çamaşır makinesi gb. Makinenin arka kapağını açıp motor kazan arası kayışı çıkarıp motoru boş çalıştırarak sesi kontrol ediniz. Ses yoksa kayışı yerine takıp kazanla beraber boşta (çamaşır koymadan) çalıştırın ve sesi dinleyin varsa yeni makine olduğu için iade edin değiştirin.
Yada hiç uğraşmadan aldığınız yere iade edin değiştirsinler. Uğraştığınıza deymez.

Yöntemi biliyorum ancak tüketici olarak yeni ve garantili bir malda bunu kendim denemek istemem açıkcası o bakımdan sizlerden yorum almak istemiştim teşekkürler.

bana kalırsa sanki içine iç çamaşır teli kaçmış gibi..yeni makinenin rulman dağıtması çok kolay bir arıza şekli değil.

bana kalırsa sanki içine iç çamaşır teli kaçmış gibi..yeni makinenin rulman dağıtması çok kolay bir arıza şekli değil.
Yukarda belirttiğim gibi olmasa belki derdim ancak bu mümkün değil çünkü makine bir kaç saat dinlendikten sonra ses tekrar ortadan kalkıyor. Rulman dağılmasından ziyade rulmanın üretim kusurlu olduğunu düşünüyorum...

dam üstünde saksağan vur beline kazmayı marka,model ne? servise gitmeli ilk kullanımdan itibaren varsa ses ayıplı mal o iade edilmeli.

dam üstünde saksağan vur beline kazmayı marka,model ne? servise gitmeli ilk kullanımdan itibaren varsa ses ayıplı mal o iade edilmeli.
İlk geldiğinde bu tarz bir sorun yoktu! Ayıplı mal olduğunu bende biliyorum ancak firma bin dereden su getiriyor o süreçle uğraşıyorum zaten. Şimdi de tam yıkama testine geleceklermiş...

Marka model zaten videoda yazıyor!

Arçelik alsaydın böyle olmazdı servisleri daha iyi değişim olurdu...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri