Makine Mühendisleri Bakabilirmi ?

afetga

Üye
mrb .ben bir anadolu teknik lisede makine okuyorum. babam bu bölümde iş var dedi kendini geliştirirsen ve bana dersleride zevkli geliyor. kendisi şu anda mekanik bakımcı olarak görev yapıyor. maaş iyi 1400 lira ama kaldığı mesai fln :( gözümü korkutuyor pazar günleri bile çalışabiliyor şimdi makine mühendisliği var aklımda ama ben meslek sahiplerine sorayım dedim. siz ne dersiniz ? mesleğin geleceği parası

not: manisada yaşıyorum. dünyadaki fabrikaların çoğunun tek türkiye merkezi burada

Merhaba.

Makine mühendisliği güzel zevkli bir meslektir. Tabi bunu kendine sevdirebilirsen. Ama bu mesleği sevemediğin zamanda bir o kadar sıkıcıdır. Ben Bursa da otomotiv sektöründe robot ve otomasyon üzerine çalışıyorum. Kısa sürede güzel bir yere geldim. Ama ilk başlarda mesleği bırakmayı bile düşünmüştüm. Kendini sürekli geliştirmek ve yenilemek zorundasın aksi halde sıradan bir mühendis olursun.

Merhaba.

Makine mühendisliği güzel zevkli bir meslektir. Tabi bunu kendine sevdirebilirsen. Ama bu mesleği sevemediğin zamanda bir o kadar sıkıcıdır. Ben Bursa da otomotiv sektöründe robot ve otomasyon üzerine çalışıyorum. Kısa sürede güzel bir yere geldim. Ama ilk başlarda mesleği bırakmayı bile düşünmüştüm. Kendini sürekli geliştirmek ve yenilemek zorundasın aksi halde sıradan bir mühendis olursun.

yorumunuz için saolun.şimdi kendini geliştirmek tam olarak ne oluyor ? ben 10.ncu sınıfta meslek dersleri görücem ve ben bu derslerde kendimi iyi mi yetiştirmeliyim ? birde siz okulu bitirince iş bulmakta zorlandınız mı ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri