Makina Kontrolüm İçin Pic yeterli mi ?

Ben hala PLC yerine PIC'in daha iyi olacağı kanısındayım.
- Ucuz
- Kendi tasarımınız
- İstenilen konfigürasyon yapılması
- Kendi kütüphanenizi oluşturma
açısından daha iyi olduğu kanatindeyim. PLC sadece zaman açısından daha hızlı olacaktır. Benim görüşüme göre.
Zaman açısından önemli aslında. Saydıklarınızın bu projede çok bi eksisi yok. Zaman açısından kesinlikle daha hızlı derseniz(bilmeyen birine göre) PLC araştırmaya devam ediyorum.

Ben de plc ile yapmanızı tavsiye ederim. Plc ile yapmak çok daha esnek, endüstriyel ortama dayanıklı olacaktır. Ayrıca korktuğunuz gibi zor olmayacak.
Şunu sormak istiyorum: motorların hız kontrolü var mı? Var ise analog çıkışa ve motor sürücüye ihtiyacın olacak. Ama hız kontrolü yapmayacaksan iş çok daha kolay.
Delta kullanırsanız ben yardımcı olabilirim.

Ben de plc ile yapmanızı tavsiye ederim. Plc ile yapmak çok daha esnek, endüstriyel ortama dayanıklı olacaktır. Ayrıca korktuğunuz gibi zor olmayacak.
Şunu sormak istiyorum: motorların hız kontrolü var mı? Var ise analog çıkışa ve motor sürücüye ihtiyacın olacak. Ama hız kontrolü yapmayacaksan iş çok daha kolay.
Delta kullanırsanız ben yardımcı olabilirim.
Merhaba yorumunuz için çok teşekkür ederim. Açıkcası ne kullanacağımı kaynaklar belirliyor şu aşamada PLC hakkında bilgisiz olduğum için. Yani ben kaynak olurum her konuda yardımcı olurum derseniz bir de sizle iletişim kurmak için bilgilerinizi alabilirsem siz söyleyin ben alayım :)
Sizin istediklerinizi kullanayım. Ben de çok daha hızlı PLC tecrübesi edinmiş olurum sayenizde.

Iki motor için dört adet çıkış gerekiyor. Hız ölçümü için iki tane hızlı giriş gerekli. Motor hızlarını değiştirecek iseniz iki tane de analog çıkış gerekecek.
Bu forumda ve youtube da delta ile ilgili bol miktarda video var. Oraları bir kurcalayın. Size yeterli bilgileri verecektir.

Iki motor için dört adet çıkış gerekiyor. Hız ölçümü için iki tane hızlı giriş gerekli. Motor hızlarını değiştirecek iseniz iki tane de analog çıkış gerekecek.
Bu forumda ve youtube da delta ile ilgili bol miktarda video var. Oraları bir kurcalayın. Size yeterli bilgileri verecektir.
Siz dediğiniz anda araştırmaya başladım gerçekten de PİC'e göre çok daha kolay ve hızlı bir şey gibi duruyor. Lakin fiyat konusunda tereddüt ettim hız kontrolü motorlar/2 adet dc motor ve bir adet servo motor/kontrolü için bana en uygun fiyatlı PLC'yi önerebilir misiniz ?
Bunların yanı sıra bir grafik ekran,bir keypad ve ufak tefek buzzer tarzı elemanlar girebilir tabi.

Siz dediğiniz anda araştırmaya başladım gerçekten de PİC'e göre çok daha kolay ve hızlı bir şey gibi duruyor. Lakin fiyat konusunda tereddüt ettim hız kontrolü motorlar/2 adet dc motor ve bir adet servo motor/kontrolü için bana en uygun fiyatlı PLC'yi önerebilir misiniz ?
Bunların yanı sıra bir grafik ekran,bir keypad ve ufak tefek buzzer tarzı elemanlar girebilir tabi.
Robobik Merhabalar;
İşi büyütmüşsünüz :cool:.
Başta iki dc motordu bir de servo eklenmiş ekran,buzer,keypad sizin işin sonu scadaya doğru gidiyor.

Kolay Gelsin

Tam yapmak istediğiniz ne öncelikle ona bir karar verin. mmkaya1'in dediği gibi işi büyütmüşsünüz. Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ona karar verin, hangi plc'yi kullanmanız lazım karar vermek kolay.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,851
Son üye
KürşatCetiner

Yeni konular

Geri