Makina Emniyeti

manyeto

Üye
merhaba

arkadaşlar iş kazası gerçekleşmiş bir makinada,aynı iş kazasının tekrar gerçekleşmemesi için düzenek tasarlamakla görevliyim.çapı 1500 milimetre olan ve ısısı 300 derece olan dev bir silindir ve üzerine 150 kilogram baskı yapan diğer 25 santimetrelik diğer bir silindir.
arasına el kol vs girmeyecek sadece kumaş girecek.

siz değerli forum katılımcılarından tavsiye lütfen gerçekten yardım vede yönlendirmeye ihtiyacım var.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bahsettiğiniz, "kalander makınasımı.
Aklıma gelen, makına genişliğinde, karsılıklı reflektörlu veya alıcı verıcı li fotosel(sensör) koymanız.Sensör arada bır engel gördüğünde, hem mkınaya stop ettırecek hemde, silindirleri kaaldıraacak sekılde kumanda varmelıdır. Bunun yanında ayrıca, mekanı emnıyet olarakdan, ipli emnıyet sivic takınız. Bu ip cekıldıgınde, tekrar reset vermeden devreye kumanda gerilimi vermıyecekdir. Telemequnaık veya başka markalarda bulbilirsiniz.

Kabaca da olsa bir çizim yaparsanız daha iyi olur bence.

Son düzenleme:
çubuk şelklinde olup boy fotoseller var bunlardan kullanabilirsin araya parmak bile girse sistemi durdurabilirsin

katılıyorum tekosis. Çizimsiz olmaz. Kozan/Adana

Oraya Fotosensör kızılötesi mor ötesi vs kullanamazsınız? Nedeni ise 300 derece ısınan bir metalin (veya blokun ) 10 cm ötesinde insan gözü karşı tarafı göremezken nasıl olurda optik çözümler uygulanabilir? Onun yerine ultrasonic sensör kullanman gerekir (Ses ısıdan etkilenmez Çölde kutup da bağırsanız herkes duyar)
Bu konuda biraz titizlik gösterip maaliyete bakmamak lazım gerekir diye düşünüyorum.
İnsan hayatından daha değerli bir şey yoktur...

Saygılarımla....

senin aradıgın mekanik bir çozum mu? makinanın resmini koyarsan resim uzerinde ilavelerle bisiler anlatabiliriz sanki

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri