Makel sayac arızası

silent59

Katılımcı Üye
arkadaslar bugun evime elektrik sayacını okumaya gelen arkadas sayacımın bozuk olduğunu tedaşa bildirmem gerektiğini söyledi bende kontrol ettiğimde ekranda sadece hata diye bir yazı gordum sayac baska bir işlem yapmıyor yada hata kodu vermiyor sayac makel marka dijital sayaç basına gelen varmı acaba direkt arızaya bildireyimmi ne dersiniz...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
teşekkurler bende bugun gidip basvuruyu yaptım bir hafta ongun içinde değişeceğini soylediler sayac eski sayılmaz esasına ama iş elektroniğe gecince boyle oluyor :)

teşekkurler bende bugun gidip basvuruyu yaptım bir hafta ongun içinde değişeceğini soylediler sayac eski sayılmaz esasına ama iş elektroniğe gecince boyle oluyor :)
Peki sayacın okumadığı günler ne olacak ?

valla daha sonra fatura edecez dediler ama neye gore sormadım doğrusu :)

En kısa sürede değişim konusunda ısrarcı olun , hatta yazılı dilekçeyle başvurup yapılan başvurunuzun kayda girmesini sağlayın , yoksa kallavi bir fatura gelebilir , demedi demeyin....

En kısa sürede değişim konusunda ısrarcı olun , hatta yazılı dilekçeyle başvurup yapılan başvurunuzun kayda girmesini sağlayın , yoksa kallavi bir fatura gelebilir , demedi demeyin....
bugun sayacımı değiştirmeye geldiler luna marka takıyorlar arkadasların demesine gore eğer harcanan elektriği sayacın içinden okuyabiliyorlarsa fatura ona gore yazılıyormuş ama eğer okunamıyorsa bir onceki ayın faturası baz alınıp aynısı fatura ediliyormuş dediler bakalım gorecez :)

Uygulama cok sacma. Ariza varsa aninda gelip cozmeleri lazim. Ne malum gecen ay ile ayni kullandigi. On gun sonra gel degistirmeye sonra gecen ayin aynisi yansit fatura diye

Uygulama cok sacma. Ariza varsa aninda gelip cozmeleri lazim. Ne malum gecen ay ile ayni kullandigi. On gun sonra gel degistirmeye sonra gecen ayin aynisi yansit fatura diye
Az bile yapmışlar bence , sayaç bozuk diye arkadaşın sabah akşam börek pişirtmediği ne malum , ben olsam dağıtım şirketinin yerine daha gaddar olurdum :)

TEDAŞ ne yapsın endeksi okuyamıyorsa mecbur geçmiş ayın tüketimini referans alacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri