Makel Sayaçları Uzaktan Okuma Programı

teamwiever benzeri proğramlarla diğer bilgisayardan bakabilirsiniz

Arkadaşlar ben tez çalışmamı uzaktan okumalı sayaçlar üzerine yapacam aynı zamanda uzaktan okumanın yanı sıra elektriği uzaktan açıp kapayabilme ve uzaktan sayacı okuyarak faturayı sms ile aboneye ulaştırma işlemide yapmam gerekiyor. Bunun için hangi programı sayacı kullanmalıyım veya böyle bir çalışma yapan varmı bana tavsiyede bulunacak nereden başlamam gerektiğini söyleyecek iletişim kurarsanız çok memnun kalırım.

Pek Bİlgim Yok Ama Bİraz Yardımcı Olursanız Yapabilirim Sanırım Hangi Programı Kullanarak Değişiklikleri Yapabilirim Köhlerin İletişim KLodları Elimde Mevcut

aradan uzun zaman geçmiş hocam ama umarım okursunuz burayı bende benzer bir çalışma içerisindeyim ve nerden başlıyacağıma dair çok fazla fikrim yok sizin çalışmanız başarıya ulaştıysa benle paylaşırmısınız en azından köhlerin çalışma kodlarını rica edebilirmiyim.

merhabalar öncelikle aranıza yeni katıldım bu konuyu bir müsterim istedi fakat daha yeni sizden öğrendiğim için cavap veremedim rs232 soketi ile bağlantı yapdığımda ayar felan yapmama gerek varmı ve birde bu olay kanunu yol olarak yasalmıdır cevap verirseniz sevinirim simdiden teşekkürler

Arkadaşlar ben tez çalışmamı uzaktan okumalı sayaçlar üzerine yapacam aynı zamanda uzaktan okumanın yanı sıra elektriği uzaktan açıp kapayabilme ve uzaktan sayacı okuyarak faturayı sms ile aboneye ulaştırma işlemide yapmam gerekiyor. Bunun için hangi programı sayacı kullanmalıyım veya böyle bir çalışma yapan varmı bana tavsiyede bulunacak nereden başlamam gerektiğini söyleyecek iletişim kurarsanız çok memnun kalırım.
elektriği uzaktan ac kapa yapmak için uzaktan kumanda modulunu kullanarak yapabilirsin

merhabalar öncelikle aranıza yeni katıldım bu konuyu bir müsterim istedi fakat daha yeni sizden öğrendiğim için cavap veremedim rs232 soketi ile bağlantı yapdığımda ayar felan yapmama gerek varmı ve birde bu olay kanunu yol olarak yasalmıdır cevap verirseniz sevinirim simdiden teşekkürler

Sadece sayaç seri numarasını girmeniz yeterli olacaktır.Bilgisayarda com2 portunun olduğuna emin olun. Sayaç bağlantısı için bulunduğunuz bölgedeki elektrik dağıtım şirketine danışmalısınız.

hocam projem için otomatik saya okumaya ilaveten bir de sayaçlar arasında biri devre dışı kaldığında bunu tespit eden ve buna göre operatöre uyarı veren bi arayüze ihtiyacım var. yani bizim merkezden çıkan akım miktarıyla sayaçlarda okunan akım miktarını karşalaştıracak ve ikisi arasındaki fark belli bir yüzdeyi geçerse uyarı verecek. böyle bi arayüz yazmamız mümkün mü ? yardım ederseniz sevinirim ...

Sayaç okuma hızını nasıl arttırabiliriz makel için.

arkadaşlar ihtiyacı olanlar için Köhler, Makel ve Diğer sayaçlar için aryüz proğramı yapmaktayız kaç sayacın okunacağı önemli değil. sadece 1 dönüştürücü ile 32 sayaç okuyabilirsiniz.

international sayaç okuma protokollerine uygunmu acaba

Konu eski bir konu fakat şu an ben de java ile Köhler sayaçların okunması üzerine uğraşıyorum bu arada sizin konunuzu görüp incelemek istedim. bu site çok güzel

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri