Makel Elektrik Sayacıyla yaşadığım sorun

Merhaba, bugün sabah saatlerinde oturduğum binada yalnızca bende olmak üzere bir elektrik kesintisi meydana geldi. Aşağıya inip sayaçlara baktım. Makel marka dijital elektrik sayacımda çalışırken yanan kırmızı ışık artık yanmıyor fakat sayacın üzerindeki sayı sürekli değişiyordu. Şuan evimde elektrik yok. Gerekli bilgileri dağıtım şirketine verdim en kısa sürede geleceklerini söylediler. Bu konu ile ilgili bir bilgi alabilir miyim acaba?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
evde elektrik yok diyorsunuz sayıcın önünde ( varsa ) siğortayı kapatın endex yazmasın .
dağıtım şirketinin ekibin gelmesini bekleyin .

diğer önemli olan niye sayaç arızaya geçti ?
gelen ekibe , voltajları sayaç öncesi ve sonrası kontrol ettirin .ve diğer kontrollar .

Son düzenleme:
Sayacın içinde pil var. Muhtemelen endeksler arasında dönüyor. Emin değilim ama sayacın sigortası atıkmıydı?

Merhaba, bugün sabah saatlerinde oturduğum binada yalnızca bende olmak üzere bir elektrik kesintisi meydana geldi. Aşağıya inip sayaçlara baktım. Makel marka dijital elektrik sayacımda çalışırken yanan kırmızı ışık artık yanmıyor fakat sayacın üzerindeki sayı sürekli değişiyordu. Şuan evimde elektrik yok. Gerekli bilgileri dağıtım şirketine verdim en kısa sürede geleceklerini söylediler. Bu konu ile ilgili bir bilgi alabilir miyim acaba?

Merhabalar,
Sayaç, Evinizdeki sigorta kutusundan önce bağlanır. Dolayısıyla evinizde sigorta atmış, yada ana şalter atmış ise , sayaç çalışmaya devam eder. Kırmızı ışık enerji tüketiminize göre belirli aralıklarla yanar. Eğer tüketim yoksa yanmayacaktır. Sizin durumunuzda, sayaçta enerji var, ancak evinizde enerji yok gibi gözüküyor. Aradaki sayacın bulunduğu yerde hemen arkasındaki ana sigorta çıkışında enerji yok gözüküyor. Enerji tüketimi olmayınca, kırmızı puls ledinin sönük kalması normal.

Ekrandaki yazılara gelince, Sayaç çalışırken , ekranda menüler sürekli değişmektedir. Toplam enerji, tarife enerjileri, demand bilgileri nedeniyle farklı sayılar görmeniz normaldir. Lütfen Ekranda T tarifesi gösterilirken, enerji miktarının değişimine bakın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri