MAGNETRON

hakoer

Üye
merhaba arkadaşlar biraz büyük bir Mikrodalga yapmak istiyorum.dalga yayıcı ve
bu frekansı oluşturan magnetron satan bir yer varmı?

Mikrodalga fırın 100TL. Al birtane ondan sök. Ayrıca bu işin şakası yok, dikkat şart

merhaba arkadaşlar biraz büyük bir mikrodalga yapmak istiyorum.dalga yayıcı ve
bu frekansı oluşturan magnetron satan bir yer varmı?
dostum benzetme kötü olacak ama yapacağın şey nükleer santralde çekirdek odasında mangal yapmaya benziyor...
yapmaya çalıştığın şey tehlike sınırları üst düzeyde bir alandır. yapacağın mikrodalga nın iç hacmi özel boya ile boyanır. ön kağpağı özeldir iç mekanda dolaşan radyo dalgaları dışarıya dağılmaz

MAgnetronu nasil yoklaya bilirim.

mikro dalga teknolojisi ile pişirme geleneksel pişirme yöntemlerinden çok farklıdır.. ister gazlı ister elektrikli ısıtıcı ister kömürlü soba veya mangalda pişirme şekli pişecek olan yiyeceğin dıştan içe doğru pişirme yolu ile olur.. ateşe kızgın bir yüzeye elinizi değdiğinizde önce deriniz sonra deri altındaki hücreler pişer... mikrodalga da ise olay tam tersidir.. radyo dalgaların pişecek olan besinin içinden dışarı doğru hücre moleküllerine çarparak moleküler düzeyde ısınma yolu ile pişme sağlanır... yukarıdaki arkadaşın yapmaya çalıştığı şeyde eger mikrodalga alanı özel bir kapı ile kapatılmaz sa önünde duran her canlı içten dışa doğru hücre düzeyinde pişmeye başlayacak ve deri altındaki sinir hücreleri uyarılana kadar da hücrelerinin yüzbinlercesi pişecektir....
bilmem tehlikeyi anlatabildimmi...
mikrodalga şakası olmayan bir konudur uzman değilseniz elinizi bile sürmeyin kapağını bile açmayın..

MAgnetronu nasil yoklaya bilirim.
dostum öncelikle magnetron kolay bozluna bir parça değildir...
müşteri içine metal bir kap koymadı ise kolay kolay bir şey olmaz.. eger metal kap ile pişirme yapıldı ise magnetronun iğnesel ucu kısa devre yapar yerinden sökerek ucuna bakmalısın yanma kararma varsa değiştirilmelidir...
yinede magnetronun sağlamlığını kontrol etmek istiyorsan bir ucunu çıkar boşta kalan soket ile magnetronunu ucuna bir kablodan keseceğin bir adet bakır tel (sigortalara bağlarız ya 2 3 tanesini)bağlar cihazı çalıştırırsın bakır tel erirse magnetron sağlamdır...

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri