magnet motorlar

micromen

Üye
arkadaşlar magnet motorların çalışıp çalışmadığı hakkında kesin bilgisi olan varmı muammer yıldızın çalışmasıda bu konu üzerine heralde ben neodium mıknatıs sipariş ettim deneyeceğim çalıştırabilirmiyim bilmiyorum ayriyeten bide rüzgar tribünü çalışmamız var onuda bitince sizinle paylaşacağım inşallah

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kimsenin fikri yok heralde mıknatıslar geldi en kısa zamanda yakında ilk denemeleri yapacağım aslıda hani yok tan var etmek Allaha mahsus bizimkisi yoktan var etmek de değil örneğin dünyada motormu varda kendi ekseni ve güneş ekseni etrafında dönüyor burdada bir manyetizma vardır diye düşünüyorum en büyük dayanak ve çıkış noktası bu belkide size saçma gelebilir bütün bunlar

Magnet motorların sonsuza dek çalışması mümkün değil. Bu nedenle Muammer Yıldız'ın tasarladığı makinede asla bedava elektrik üretemez. Bu konuyla ilgili forumda açılmış bir konu var. Bazıları bunun yapılabileceğini çok iddia etti. Birkaç yazı yazdıktan sonra kayboldular.

Dünyanın neden kendi ekseni etrafında ve güneşin etrafında durmaksızın dönmesinin de çok basit bir nedeni var. Uzayda sürtünmenin olmaması. Manyetizma değil bunun nedeni.

Bu prensiple çalışan cihazlar da var. Bunlar da uzay araçları. Mesela dünyayı terkedene kadar muazzam enerji yakan füzeler dünya çekiminden kurtuldukları anda sadece roketlerine 1 dakika çalıştırıp kapattıklarında bile saatte 10binlerce km hızla hiç yavaşlamadan gezegenler arası yolculuğa çıkıyor. Dünyadan gönderilen bir uzay aracının 700milyon km uzaktaki jüpitere ulaşması da, dünyanın yerçekiminden kurtulduktan sonra roketlerin kısa süreliğine çalışması ile mümkün olmakta. Aynı durum dünyanın etrafında dönen dünyadan gönderilen uydular için de geçerli. Uydu yörüngeye yerleştirilirken tek bir hareket veriliyor ve bu hareketle uydular yıllarca hiçbir yakıt kullanmadan dönüp duruyor.

tamam haklısınız sürtünme yok ama başı boş dolaşmıyor ve belli bir ekseni var ve bu güne kadar hiç yavaşlamamış veya sendelememiş bu sistem peki uydular neden uzay boşluğunda kaybolup gitmiyor dünya güneşten uzaklaşıp yakınlaşıyor belli bir yörünge üzerine sabit gitmiyor

Magnet motorların sonsuza dek çalışması mümkün değil. Bu nedenle Muammer Yıldız'ın tasarladığı makinede asla bedava elektrik üretemez. Bu konuyla ilgili forumda açılmış bir konu var. Bazıları bunun yapılabileceğini çok iddia etti. Birkaç yazı yazdıktan sonra kayboldular.

Dünyanın neden kendi ekseni etrafında ve güneşin etrafında durmaksızın dönmesinin de çok basit bir nedeni var. Uzayda sürtünmenin olmaması. Manyetizma değil bunun nedeni.

Bu prensiple çalışan cihazlar da var. Bunlar da uzay araçları. Mesela dünyayı terkedene kadar muazzam enerji yakan füzeler dünya çekiminden kurtuldukları anda sadece roketlerine 1 dakika çalıştırıp kapattıklarında bile saatte 10binlerce km hızla hiç yavaşlamadan gezegenler arası yolculuğa çıkıyor. Dünyadan gönderilen bir uzay aracının 700milyon km uzaktaki jüpitere ulaşması da, dünyanın yerçekiminden kurtulduktan sonra roketlerin kısa süreliğine çalışması ile mümkün olmakta. Aynı durum dünyanın etrafında dönen dünyadan gönderilen uydular için de geçerli. Uydu yörüngeye yerleştirilirken tek bir hareket veriliyor ve bu hareketle uydular yıllarca hiçbir yakıt kullanmadan dönüp duruyor.

Bu noktada düzelteyim uydulara devamlı yörünge düzeltmesi yapılır haliyle yakıtları var, zaten bu yakıt bittiğinde uydunun ömrüde bitmiş oluyor...

Turksat 3A yakıt doldurma işlemi...
missionup-6may08-1.jpg

Arkadaşlar aklıma takıldı acaba uzayda bedava elektrik üretilebilirmi (yerçekimsiz olduğu için).Tabi üretilsede bu enerjiyi dünyaya gönderme meselesi cabası:)

Arkadaşlar aklıma takıldı acaba uzayda bedava elektrik üretilebilirmi (yerçekimsiz olduğu için).Tabi üretilsede bu enerjiyi dünyaya gönderme meselesi cabası:)

Onun yerine güneş enerjisini sağlıklı olarak nasıl kullanırıza yoğunlaşmak daha iyi olabilir.

Onun yerine güneş enerjisini sağlıklı olarak nasıl kullanırıza yoğunlaşmak daha iyi olabilir.
Güneş enerjisinden elektrik üretme işi bulundu gelecekte geliştirilecektir mutlaka benim demek istediğim yerçekimsiz ortamda elektrik üretilirse sonuçları ne olur acaba.

okulda bize motorları ilk anlattıkları gün aklıma gelmişti acaba biz bu sargının yerine yine mıknatıs kullansak diye fizik hocama sordum denemek lazım dedi sonra bundan 1 sene önce internette gördüm yapmışlar çalışıyor görünüyor tekrar bir deneme yapmaya değer olduğunu düşündüm

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri