Magmaweld 160i trafo nasıl deneyebilirim

ustalar bu trafoyu nasıl deneyebilirim.bildiğim kadarıyla bu igbt lerin voltajını yaklaşık 10/1 düşürüyor.denemek için Şebeke voltajı verilebilir mi.

Ekli dosyalar

• thumbnail_IMG_0168.jpg
    thumbnail_IMG_0168.jpg
    89.8 KB · Görüntüleme: 21
  • thumbnail_IMG_0169.jpg
    thumbnail_IMG_0169.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 21
o uclara yanlış hatırlamıyorsam 300 volt filan geliyordu ama ac mi dc mi hatırlamıyorum söktüğün yerde ne vardı kusura bakma bu aralar kafam çok basmıyor

Usta trafonun girisi igbt lerin cikisi ac 300_400 civaridir yaklasik ve yuksek frekansli.ne yaptiysam cikis alamadim bunun arizali oldugunu nasil anlariz.makina hararet arizasi veriyor.cikis empedansi var.bu trafoya 220 v ac 50hz versek deneyebilirmiyiz.

o trafonun arızalı olduğunu düşünmüyorum, üst katta bir sıkıntı olmalı üst tarafında fotosunu atsana hatta tamamını arıza aklıma gelsin büyük ihtimal diyotlar sağlam ama çıkış vermiyor en alt kattan geçiş yok

Bu trafonun saglam olup olmadigini anlamak icin igbtleri duzgun calistirdim.bunu yapmak icinde 22 mikrofarat 300v bir kondansatörun +- uclarina 1a kopru diyot cikislarini bagladim ve 250v elde ettim onu da seri lamba veya 220 ile igbt kartinin girisine dogru polarizasyonla bagladim arizalari tek tek bulup giderdim. igbtler normal sürulur hale gelince karti yerine taktim.ayni sekilde dusuk amperli 250 v uygladim.cihazin beslemesini kullanmadim.cikista 60 v gordum.su an arizalari giderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri