Magelis HMI ile farkı farkedin..

yavuz_hoca

Üye
Selamlar,

Bilmiyorum aranızda Magelis XBTGT serisi HMI kullanan arkadaşlar var mı? Konu başlıkları içerisinde göremedim.
Bu sebeple sizleri bilgilendirmek istedim. Konu başlığından da görebileceğiniz gibi "FARKI FARKEDECEKSİNİZ".

64 bit işlemcisi ile performans farkını .(Birçok üreticide 32 bit işlemci vardır.)
Yüksek çözünürlüğü sayesinde grafiklerdeki farkını.
Tek bir yazılımla reçete,animasyon,Java script vb. birçok avantajı yakalamanın farkını.
Entegre birçok haberleşme sürücüsü ile esnekliğin farkını.
Aynı anda farklı PLC'ler ile haberleşerek entegrasyon farkını.
Kamera,hoparlör,mikrofon,USB bellek bağlantısı ile multimedia farkını.
Hiçbir ek yazılım ve donanım gerektirmeden İnternet'ten tüm sayfalara erişimin farkını.
Reçete içeriklerinde 1200 değişkene kadar çıkarak sorunsuzluğun farkını.
Standart USB portu sayesinde program yüklemenin kolaylık farkını.
Standart simülasyon özelliği sayesinde ürüne ihtiyaç olmadan uygulamanızı test etmenin farkını.
Arapça,Çince,Rusça da dahil farklı dil seçenekleri kullanabilmenin farkını.
HP yazıcıların %90'ı ile bağlantı kurmanın farkını.
Neredeyse Scada özelliklerini taşıyan bir yazılım ile çalışmanın keyfinin farkını.

Görmenizi istiyorum.
Bu farkı bende görmek istiyorum diyen arkadaşların mesajlarını bekliyorum...

n3rluh.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende bi tane var almak isteyenler mail atabilir [email protected] model xbtgt5330 saygılarımla
kutusunda yeni.

siemens ile cpu üzerindeki portlar ile (mpı hariç) haberleşme cp kartları ile sağlana bilmektedir. dikkat edin

Siemens MPI veya PPI ile tek bir kablo ile haberleşme sağlanmaktadır.
Ayrıca Profinet ve Profibus haberleşmesi de mümkündür.

Rusça ve Çince demişsiniz türkçe dil seçeneği varmı önemli olan bu

Rusca,Arapca ve çince dillerinin alfabeleri farklı olduğundan,bu har karakterlerini destekleyebiliyor manasında yazılmış sanırım.
Türkçe menüsü olduğunu sanmıyorm.Malesef büyük firmalar,nedendir bilinmez pek Türkçe menüyle ilgilenmiyorlar.
Komik olan şudur ki bazı Türk elektronik firmaları da lgilenmiyor.Displayde hata yazmak neden zor geliyor bilmiyorum,err yazıyorlar

yavuz hocam bunların hepsi çok güzel,bizde farkındayız.fakat ben bu konuda baya araştırma yaptım, egitim dökümanı olarak hiç bişey bulamadım desem yeridir.piyasada yeni sayılabilecek markaların bile egitim dökümanları var.istanbul dışında olan bizlerde ister istemez olmucak markalarla zaman harcıyoruz.istanbul dışındaysan egitim falan yok diyor yani Telemecanique.yani hocan işin dogrusu kusura bakma ama Telemecanique piyasadaki belli kitleye hitap eden markalardan öteye gecemez bizim içinde kocabir 0

Merhaba Mehmet07,
Eğitimler farklı bölgelerde zaman zaman yapılmaktadır.
Adres ve kontak bilgilerini iletirseniz sizin bölgenizde eğitim yapıldığında haber verebilirim.

Eğitim notları ve dökümanlarını ise adresinize posta ile gönderebilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri