Made in Turkey !

Plc Yazılımımızın adı ne olsun?

• Kullanılan toplam oy
    81
  • Anket kapatılmış .
bu plc nin ortaya çıkmış olması

Benim yüzümü güldüren çok sevindirici bir haber.

İnşallah işleriniz bol kazançlı ve bereketli olur.

Ülkemizin sizin gibi girişimcilere ihtiyacı var.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Turklogics,yazılımtürk önerileri eklendi.
Programın sadece simulasyon kısmı ücretli olmasından yanayım. Zira bu kısmı serbest olursa öğrenmek için eğitim seti satamayız. Plc'nin pazara girene kadar tek gelir kaynağı bu olucak. Biz adi bir plastik kalıbını bile yaptıramadık phonex contact kutu kullanıyorum 1 plc için 20 usd kutu parası var. Efektif üretim için 1000 adet üretmek gerekiyor. bunun için kabaca 80-90 bin dolar paraya ihtiyacım var. Hiç bir destek olmadan bunları başarmam mümkün değil. Maalesef şimdilik öğremek isteyenler ya eğitim seti alıcaklar yada similasyon için ücret ödüyecekler. Başka türlü bu plc piayasdaya çıkamaz.

İlginize tekrar teşekkür ederim,devamını bekliyorum

türk malı olsunda ne olursa olsun ne bu boyle yurt dışı sempazitanlıgı o markalarda kablo para program para öğrenmek para hersey para birde pahalı isimden çok kalitesi bence çok onemli İNŞALLAH kalitesi dünya markalarını kafa tutacak nitelikte olurkı piyasaya çıktıgın çok amator kalmaz

Evvela hayırlı olsun , bende Türkçe olması taraftarıyım arkadaşlar, -tazı- nasıl sizce.

yapılacak olan cihaz yerli bir cihaz olacaksa yani made ın Turkey yazacaksa ismide Türkçeolmalıdır diye düşünüyorum. teknolojide artık Türkçe kullnmak zor olsadaen azından dilimize dahayakın bir şey olmalıdır diye düşünüyorum...........

sabırsızlıkla bekliyorum similasyon ücreti ne kadar olacak acaba diğer plc lerin sundukları tüm ayarları programlama bakımından sunacakmı çıkış tarihi bellimi eğitim setinin fiyatı nedir kolay gelsin

salih bey hayırlı olsun. Verilecek isim kesinlikle uluslar arası elektronik dilde olmasında fayda var. Ürünün kendisi kadar ismide önemli kişinin ihtiyacı olduğunda ismine bakarak "tamam bu diyebilmeli"
adettendir yapan isim babasıdır
başarılar dilerim saygılarımla

Anlaşılan Türkçe isim tercih ediliyor, Ozaman öyle bir isim önerinki Türkçe olduğunu biz bilelim, yavabcılar bilmesede olur. Zira bu ürünü tüm dünyada satmak istiyorsak ismi dikkatli seçmeliyiz. Türk çağrışımı yapızlı an isimler olamaz. Sadece Türkiyede satarız. Türkiyede ise ürün en ucuz plc ile karşılaştırılır ve fiyatıda onunla kıyaslanır. Oysa s7 400'ün en hızlı cpu modülünden 6 kat daha hızlı. bu cpu 8000 eur. Biz kaça satmalıyız? 70 dolara plc var. Öncelikle satmak ve kullanılmasını istiyoruz. Para kazanmak ancak Ar-Ge çalışmalarının devamı için önemli.

İsim önerilerinizi bekliyorum, lütfen bol bol öneride bulunun.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri